Nowa rola Sebastiana Olszara. Piłkarski obieżyświat zostanie radnym

Piłkarski obieżyświat stanie przed nowymi zadaniami jako samorządowiec. Sebastian Olszar będzie współdecydować o losie Świnoujścia.

Sebastian Szczytkowski
Sebastian Szczytkowski
Sebastian Olszar kandydował w ostatnich wyborach samorządowych. Niewiele brakowało, a zawodnik Floty Świnoujście już wówczas zdobyłby miejsce w radzie dzięki 123 głosom. Obejmie jednak mandat dopiero po roku zamiast samorządowca z tej samej listy, który został złapany na jeździe autem po alkoholu.
Olszar dał się poznać społeczności Świnoujścia jako zawodnik miejscowego klubu. Grał pod skrzydłami aż trzech trenerów: Dominika Nowaka, Tomasza Kafarskiego oraz Bogusława Baniaka. Stanowił wartość dodaną w ofensywie, zaliczał gole oraz asysty i dwukrotnie wypromował się do mocniejszego klubu. W poprzednim sezonie występował nawet w Ekstraklasie w barwach PGE GKS-u Bełchatów.

Po rozstaniu z Brunatnymi wrócił do Świnoujścia i gra w niemieckim klubie Greifswalder FC wspólnie z Damianem Staniszewskim, Kacprem Chruścińskim oraz Robertem Stachowiakiem.

- W Świnoujściu spędziłem tylko dwa lata, ale po krótkiej nieobecności wróciłem, aby już na stałe związać z nim moje życie rodzinne i zawodowe. Jestem wciąż czynnym piłkarzem, jednak bliskie są mi wszystkie dziedziny sportu i aktywności fizycznej, dlatego będę się angażował we wszelkie prace związane z tą problematyką - powiedział sportowiec.

Olszar ma 33 lata i w swojej karierze piłkarskiej występował w kilkunastu klubach w Polsce, Anglii, Austrii i Niemczech.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×