Beniaminek rozbił Ruch - relacja z meczu KGHM Zagłębie Lubin - Ruch Chorzów

Opromieniony ostatnią wysoką wygraną nad Termalicą Ruch Chorzów w Lubinie został sprowadzony na ziemię. Niebiescy na Cichą wrócili z dużym bagażem goli. Goście honor uratowali w końcówce.

Michał Piegza

Pierwsza połowa należała zdecydowanie do beniaminka z Lubina. Od początku podopieczni Piotra Stokowca uzyskali przewagę, Niebiescy rzadko przedostawali się pod bramkę Konrada Forenca.

W 10. minucie groźnie sprzed pola karnego uderzył Adrian Rakowski, a Matus Putnocky z problemami złapał strzał. Wydawało się, że to będzie jedyny błąd raczej pewnego golkipera Ruchu, ale okazało się, że cały mecz nie wyszedł Słowakowi.
Golkiper Niebieskich musiał być czujny w 22. minucie, kiedy niespodziewanie uderzył Dorde Cotra. Jedenaście minut później na bramkę Ruchu uderzał Łukasz Janoszka, ale bramkarz nie dał się zaskoczyć.

Więcej ciekawego zaczęło się dziać po przerwie. Goście już nie murowali gola, a i Zagłębie nie zamierzało czekać na to, co zrobią Niebiescy. W 56. minucie, w momencie gdy Ruchowi zaczynała się układać gra, lubinianie objęli prowadzenie. Krzysztof Janus dośrodkował w pole karne, gdzie zupełnie niepilnowany Adrian Rakowski popisał się celnym strzałem głową.

Po stracie bramki Ruch starał się zaatakować, ale Niebieskim niewiele wychodziło. W 70. minucie było 2:0, gdy Janus niespodziewanie uderzył, a Putnocky przepuścił piłkę lecącą w środek bramki. Dwanaście minut później zrobiło się 3:0. Słowak stracił w polu karnym futbolówkę na rzecz Michala Papadopulosa, który strzałem do pustej bramki dobił gości.

W doliczonym czasie honor chorzowian uratował Łukasz Surma. Strzał z okolic linii pola karnego, a piłka po rykoszecie odbijając się od słupka wtoczyła się do siatki.

KGHM Zagłębie Lubin - Ruch Chorzów 3:1 (0:0)

1:0 - Rakowski 56'
2:0 - Janus 70'
3:0 - Papadopulos 82'
3:1 - Surma 90'

KGHM Zagłębie Lubin: Konrad Forenc 6 - Aleksandar Todorovski 6, Lubomir Guldan 6, Maciej Dąbrowski 7, Dorde Cotra 7, Jakub Tosik 6, Adrian Rakowski 8 (83' Arkadiusz Woźniak)**, Krzysztof Janus 8, Łukasz Janoszka 8 (79' Krzysztof Piątek)**, Jarosław Kubicki 6, Michal Papadopulos 7 (86' Eryk Sobków)**.

Ruch Chorzów: Matus Putnocky 2 - Martin Konczkowski 4, Rafał Grodzicki 3, Mateusz Cichocki 2, Marek Szyndrowski 4, Kamil Mazek 3, Łukasz Surma 5, Maciej Iwański 2 (73' Michał Efir)**, Marek Zieńczuk 4 (75' Tomasz Podgórski)**, Patryk Lipski 3, Mariusz Stępiński 4 (84' Artur Lenartowski)**.

Żółte kartki: Rakowski, Cotra (Zagłębie).

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock).