MKS Kluczbork - Pogoń Siedlce: Szybkie ciosy beniaminka

Zwycięstwem MKS Kluczbork zakończył się pojedynek beniaminka z Pogonią Siedlce. O wyniku w dużej mierze zdecydowały wydarzenia z początku gry.

Michał Piegza

Spotkanie świetnie rozpoczęło się dla gospodarzy. Wprawdzie jako pierwsi zaatakowali przyjezdni, to jednak kolejne minuty należały do MKS Kluczbork. W 11. minucie błąd popełniła obrona gości, piłka trafiła pod nogi Marcina Nowackiego, a ten mocnym strzałem zdobył gola.

Po kwadransie było już 2:0. Maciej Kowalczyk przeprowadził rajd i dograł do Michała Kojdera, który nie miał problemów z trafieniem do siatki. Przed przerwą beniaminek mógł prowadzić wyżej, ale w 27. minucie Rafał Niziołek, po dograniu Łukasza Ganowicza, nie trafił w bramkę w dobrej sytuacji. Z kolei w 40. minucie Kowalczyk nieznacznie chybił.

Po zmianie stron zaatakowali goście, ale początkowo nie potrafili zaskoczyć piłkarzy beniaminka, którzy sprawiali wrażenie zadowolonych z dwubramkowego prowadzenia. W 53. minucie groźnie głową uderzył Rafał Zembrowski, ale Krystian Rudnicki świetnie obronił.

Gol dla graczy z Siedlec wisiał na włosku i goście w 68. minucie trafili do siatki za sprawą Kamila Dmowskiego. Nadzieje przyjezdnych na wywiezienie punktu z Kluczborka trwały krótko. W 72. minucie po dograniu Niziołka, wprowadzony chwilę wcześniej, Szymon Sobczak mocnym uderzeniem zdobył gola. Piłkarze Pogoni walczyli do końca, ale stać ich było jedynie na bramkę strzeloną w doliczonym czasie przez Daniela Chyłę. Na więcej przyjezdnym zabrakło czasu.

MKS Kluczbork - Pogoń Siedlce 3:2 (2:0)

1:0 - Nowacki 11'
2:0 - Kojder 15'
2:1 - Dmowski 68'
3:1 - Sobczak 72'
3:2 - Chyła 90+1'

MKS Kluczbork: Krystian Rudnicki - Adam Orłowicz, Łukasz Ganowicz, Paweł Gierak, Kamil Nitkiewicz - Rafał Niziołek, Piotr Kasperkiewicz (69' Mateusz Arian), Marcin Nowacki, Maciej Kowalczyk, Marcin Tomaszewski (75' Miłosz Reisch) - Michał Kojder (70' Szymon Sobczak).

Pogoń Siedlce: Rafał Misztal - Ernest Dzięcioł, Rafał Zembrowski, Mateusz Żytko, Daniel Chyła, Dawid Dzięgielewski, Kamil Dmowski (85' Piotr Krawczyk), Daniel Dybiec (56' Marcin Paczkowski), Krzysztof Bodziony, Mariusz Rybicki (62' Piotr Ceglarz) - Adam Duda.

Żółte kartki: Kasperkiewicz, Gierak (MKS) oraz Dzięgielewski, Dzięcioł (Pogoń).

Sędzia: Michał Mularczyk (Skierniewice).