Bundesliga: Huntelaar najpierw spudłował, potem dał wygraną. Trudna przeprawa Schalke 04

Schalke 04 nie bez problemów pokonało dobrze dysponowany 1.FSV Mainz w meczu 4. kolejki Bundesligi. Gole dla zwycięzców strzelili Joel Matip oraz Klaas-Jan Huntelaar.

Schalke już w 4. minucie wywalczyło rzut karny (Daniel Brosinski przewinił na Dennisie Aogo), ale Klaas-Jan Huntelaar oddał z "wapna" nie najlepszej jakości strzał i nie pokonał Lorisa Kariusa. To był sygnał, że gospodarze nie będą mogli liczyć na spacerek przeciwko zespołowi Martina Schmidta.

1.FSV grał odważnie i stwarzał sytuacje pod bramką Ralfa Faehrmanna. Miejscowi nieraz znaleźli się w opałach, ale ostatecznie stracili tylko jednego gola - w 42. minucie strzał Christiana Clemensa skutecznie dobił Yunus Malli. Wcześniej po centrze Johannesa Geisa z kornera celnie główkował Joel Matip.

Rozstrzygający okazał się gol "Huntera", który zrehabilitował się za zmarnowaną "jedenastkę" i zmusił do kapitulacji Kariusa uderzeniem z 14 metrów. Pierwszej domowej wygranej Schalke w sezonie nie byłoby jednak, gdyby nie kapitalna interwencja Faehrmanna w 89. minucie po groźnym strzale Floriana Niederlechnera.

Zawodnicy Andre Breitenreitera w tabeli przesunęli się na 5. pozycję, ale do prowadzącego duetu Borussia-Bayern tracą już 5 punktów.

Schalke 04 Gelsenkirchen - 1.FSV Mainz 2:1 (1:1) 1:0 - Matip 37' 1:1 - Malli 42' 2:1 - Huntelaar 61'

W 4. minucie Huntelaar nie wykorzystał rzutu karnego (Karius obronił).

Schalke: Faehrmann - Caicara, Matip, Neustaedter, Aogo - Choupo-Moting (62' Sane), Geis (90+3' Ayhan), Goretzka, Meyer (90+1' Kolasinac) - Di Santo, Huntelaar.

Mainz: Karius - Balogun, Bell, Bungert, Bengtsson (87' Niederlechner) - Baumgartlinger, Latza (82' Klement) - Brosinski, Malli, Clemens (66' de Blasis) - Muto.

Żółte kartki: Matip (Schalke) oraz Latza, Bengtsson, Bell (Mainz).