Polska znów przegrywa z Ukrainą

Nie udał się polskim futsalowcom rewanż za wtorkową porażkę. W krośnieńskiej hali MOSiR znów górą była reprezentacja Ukrainy. Polacy przegrali aż 1:5 (0:2).

Tomasz Dzionek

Ukraińcy - dwukrotni wicemistrzowie Europy, przeważali na parkiecie od samego początku. Już w 5 minucie wynik spotkania otworzył Kondratyuk. Kilka minut później do polskiej bramki trafił Ovsyannikov. Do szatni Polacy schodzili więc w minorowych nastrojach.

Po wznowieniu gry ponownie zaatakowali Ukraińcy. W 24 minucie trzeciego gola strzelił Rogachoyov. Jednak goście bynajmniej nie zamierzali na tym poprzestać. Chwile później po raz drugi polskiego bramkarza pokonał Ovsyannikov. Honorowe trafienie dla gospodarzy zaliczył Krzysztof Kusia, grający na co dzień w Kupczyk Darkomp Kraków. Wynik ustalił w 39 minucie Legchanov, wykorzystując przedłużony rzut karny.

W poprzednim meczu rozegranym we wtorek Polacy przegrali 4:6 (0:2).

Polska - Ukraina 1:5 (0:2)
0:1 - Kondratyuk 5'
0:2 - Ovsyannikov 11'
0:3 - Rogachoyov 24'
0:4 - Ovsyannikov 26'
1:4 - Kusia 37'
1:5 - Legchanov 39'.

Polska: Nawrat - Szłapa, Kusia, Zieliński, Pieczyński - Korczyński, Jarzmik, Słonina, Lebiedziński - Żebrowski, Franz.

Oglądaj NA ŻYWO mecze Fogo Futsal Ekstraklasy! (link sponsorowany)