Turcja: Łukasz Szukała w końcu zadebiutował

Łukasz Szukała doczekał się debiutu w barwach Osmanlisporu. Reprezentant Polski wystąpił przez pełne 90 minut w piątkowym meczu 5. kolejki tureckiej Super Lig z Mersin Idmanyurdu (4:0).

Maciej Kmita
Łukasz Szukała w koszulce reprezentacji Polski East News / Na zdjęciu: Łukasz Szukała w koszulce reprezentacji Polski

Szukała jest zawodnikiem Osmanlisporu od 20 sierpnia, ale trzy wcześniejsze mecze swojej nowej drużyny przesiedział na ławce rezerwowych. Tym razem jednak znalazł się w wyjściowej "11" stołecznej ekipy i stworzył duet stoperów z Ugurem Demirokiem.

Dla sprowadzonego z Trabzonsporu Demiroka również był to debiut w barwach Osmanlisporu. Do tej pory trener Mustafa Akcay stawiał na środku obrony na parę Bakary Soro-Numan Curuksu, którzy występowali wspólnie już w poprzednim sezonie. Teraz Soro usiadł na ławce, a Curuksu zabrakło w meczowej kadrze beniaminka.

To nie tylko pierwszy występ Szukały w barwach Osmanlisporu, ale w ogóle pierwszy o stawkę na niwie klubowej od 15 maja. Od tego czasu 31-latek grał oficjalne mecze tylko w reprezentacji Polski.

77 minut w drużynie gospodarzy rozegrał znany z polskiej ligi Prejuce Nakoulma. W czterech wcześniejszych występach zdobył dwie bramki i zanotował jedną asystę, ale tym razem nie powiększył dorobku.

Po pięciu kolejkach zespół Szukały ma na koncie osiem punktów i zajmuje 5. miejsce w tabeli Super Lig.

Mersin Idmanyurdu - Osmanlispor FK 0:4 (0:0)
0:1 - Webo 34'
0:2 - N'Diaye 39'
0:3 - N'Diaye 90+2'
0:4 - N'Diaye 90+3'