GKS Tychy pogłębił kryzys Błękitnych, piękne trafienie Łukasza Grzeszczyka

Błękitni Stargard są czerwoną latarnią w tabeli II ligi po porażce 0:1 z GKS-em Tychy w ramach 9. kolejki. O wyniku zdecydowało piękne trafienie Łukasza Grzeszczyka z rzutu wolnego.

kibice GKS-u Tychy Newspix / MICHAL CHWIEDUK / Na zdjęciu: kibice GKS-u Tychy

Już godzinę przed meczem w szatni Błękitnych Stargard Szczeciński było słychać mocne słowa i czuć było mobilizację. Sternicy klubu postawili w tygodniu ultimatum - drużyna ma w ciągu trzech kolejek awansować do "10" w tabeli. W przeciwnym razie piłkarze zostaną ukarani finansowo. Pierwsze spotkanie po usłyszeniu straszaka Błękitni zagrali z GKS-em Tychy i nie zbliżyli się ani o centymetr do celu.

Mobilizacja nie przeniosła się bowiem na boisko. Nie minęły dwie minuty, a już GKS mógł wyjść na prowadzenie. Piotr Okuniewicz wybiegł sam na sam z Ufnalem i dopiero interwencja bramkarza uratowała Błękitnych. Tak wyglądało zresztą pół godziny meczu. GKS grał mądrzej, utrzymywał się w posiadaniu piłki i nie dopuszczał rywala do głosu. Problem miał tylko z udokumentowaniem przewagi. Następne złe uderzenia oddali Marcin Radzewicz i ponownie Okuniewicz.

Niespodziewanie stargardzianie przebudzili się w ostatnim kwadransie przed przerwą. To był jedyny fragment meczu, w którym pokazali, że ich potencjał jest wyższy niż miejsce zajmowane w tabeli. W 41. minucie Maciej Kazimierowicz dopadł do piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego, był kilka metrów od bramki, ale jego strzał nożycami wybił cudem Mateusz Mączyński. GKS dostał ostrzeżenie, na drugą połowę wyszedł pobudzony przez trenera i konsekwentnie spychał przeciwnika.

Tyszanie zadali decydujący cios w 74. minucie. Maciej Liśkiewicz zablokował ręką strzał z dystansu Mariusza Zganiacza, a sędzia przyznał gościom rzut wolny z 20. metra przed bramką Ufnala. Do piłki podszedł Łukasz Grzeszczyk i kapitalnie przymierzył w okienko bramki. - Staram się raz-dwa razy w tygodniu zostać po treningu i ćwiczyć strzały z tego miejsca. Już przed meczem jestem wyznaczony do stałych fragmentów z tej klepki - opowiadał Grzeszczyk.

Po zwycięstwie tyszanie zbliżyli się do miejsca premiowanego awansem. Tymczasem Błękitni są czerwoną latarnią II ligi. - Zawsze wychodzimy na boisko zmobilizowani, a później na boisku widzę inną drużynę: bez zęba, iskry. Nie wiem dlaczego tak się dzieje. Przez kilka tygodni straciliśmy wszystko co jeszcze niedawno mieliśmy - kręcił głową z niedowierzaniem Radosław Wiśniewski z Błękitnych.

Błękitni Stargard Szczeciński - GKS Tychy 0:1 (0:0)
0:1 - Łukasz Grzeszczyk 74'

Błękitni: Marek Ufnal - Franciszek Siwek, Tomasz Pustelnik, Maciej Liśkiewicz, Ariel Wawszczyk - Radosław Wiśniewski, Patryk Baranowski (46' Piotr Wojtasiak), Maciej Kazimierowicz (75' Bartłomiej Zdunek), Bartosz Flis, Filip Łaźniowski (75' Patryk Bednarski) - Michał Magnuski (62' Robert Gajda).

GKS: Paweł Florek - Tomasz Górkiewicz (63' Damian Szczęsny), Daniel Tanżyna, Seweryn Gancarczyk, Mateusz Mączyński - Mateusz Grzybek, Mariusz Zganiacz - Michał Glanowski, Łukasz Grzeszczyk, Marcin Radzewicz - Piotr Okuniewicz (59' Michał Grunt).

Żółte kartki: Magnuski, Siwek, Liśkiewicz (Błękitni) oraz Okuniewicz, Glanowski, Mączyński (GKS).

Sędzia: Damian Gawęcki (Bieliny).

Sebastian Szczytkowski ze Stargardu

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!