Pogoń Szczecin nadal bez porażki. Remis w Mielcu

Najlepsza strona Pogoni Szczecin zawiodła. "Głupia" bramka sprawiła, że "Portowcy" tylko remisują z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza 1:1 (0:0)

Mateusz Karoń

Zmęczona dwudniową podróżą ze Szczecina do Mielca Pogoń w początkowej fazie spotkania nastawiała się na kontratak. Goście oddali tym samym pole Termalice. Ze względu na to "Portowcy" przed przerwą byli przy piłce tylko 34 procent czasu.

Mimo optycznej przewagi podopieczni Piotra Mandrysza nie stworzyli sobie żadnej okazji w pierwszej połowie. Dopiero drugie 45 minut przyniosło ożywienie. Pierwsza do ataku ruszyła Termalica. Szczecinianie spokojnie przeczekali kilka minut naporu beniaminka, by chwilę później mogli sami ruszyć do przodu. Sygnałem okazała się... bramka. Dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne wykonał Rafał Murawski. Na pierwszy słupek błyskawicznie wbiegł Adam Frączczak i dobrym strzałem głową pokonał Sebastiana Nowaka.

Gol zbił z tropu niecieczan. Pogoń próbowała za wszelką cenę wykorzystać niedyspozycję rywali. Takafumi Akahoshi świetnie zwiódł obrońcę, a następnie delikatnie dośrodkował do Mateusza Matrasa. Pomocnik zespołu Czesława Michniewicza zgasił piłkę klatką piersiową, a potem - mimo naprawdę dużej swobody - oddał niecelne uderzenie.

Dogodną sytuację do podwyższenia wyniku miał także Łukasz Zwoliński. Napastnik, który był blisko ligi tureckiej, nie zdołał jednak pokonać świetnie interweniującego Nowaka.

Po kilku atakach Pogoń wróciła do postawy z początku spotkania, za co zapłaciła naprawdę wysoką cenę. Groźny strzał oddał Mario Liczka, ale wyrównującą bramkę w kuriozalnych okolicznościach zdobył dopiero Martin Juhar. Futbolówka trafiła pod jego nogi po prostym błędzie gracza drużyny przyjezdnej.

"Portowcy" mogli zbliżyć się do Piasta Gliwice na odległość jednego punktu. Wystarczyło podtrzymać to, z czego szczecińska defensywa dotąd słynęła - nie tracić głupich bramek.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Pogoń Szczecin 1:1 (0:0)
0:1 - Adam Frączczak 66'
1:1 - Martin Juhar 83'

Termalica: Sebastian Nowak - Dalibor Pleva, Dawid Sołdecki, Pavol Stano, Dariusz Jarecki - Bartłomiej Babiarz, Mateusz Kupczak - Jakub Biskup (80' Bartłomiej Smuczyński), Tomasz Foszmańczyk (74' Mario Liczka), Dawid Plizga (62' Martin Juhar) - Wojciech Kędziora

Pogoń: Dawid Kudła - Adam Frączczak, Jakub Czerwiński, Jarosław Fojut, Mateusz Lewandowski - Rafał Murawksi, Mateusz Matras - Patryk Małecki (46' Takafumi Akahosi), Władimir Dwaliszwili (87' Marcin Listkowski), Karol Danielak (84' Miłosz Przycecki) - Łukasz Zwoliński

Żółte kartki: Kupczak 58', Pleva 77' (Termalica)

Sędzia: Paweł Gil (Lublin)