Przełamanie drużyny Marcina Sasala - relacja z meczu Pogoń Siedlce - Wigry Suwałki

Po kilku meczach bez zwycięstwa, cenne trzy punkty zdobyła drużyna z Siedlec. Kolejną bramkę w tym sezonie strzelił Adam Duda.

Jakub Artych

W niedzielę w Pruszkowie obie drużyny rywalizowały ze sobą po raz dziewiąty. Do tej pory trzy zwycięstwa odnieśli piłkarze z Suwałk, dwa razy triumfowała Pogoń a trzy razy zespoły podzieliły się punktami. Podopieczni trenera Marcina Sasala po dwóch różnych połowach zdołali zdobyć cenne trzy punkty.

O wiele lepsza dla siedlczan była pierwsza cześć gry, w której biało-niebiescy nadawali ton grze. Aktywny na prawym skrzydle był Konrad Wrzesiński, który umiejętnie podłączał się do akcji ofensywnych. W 23. minucie były zawodnik Widzewa Łódź popisał się świetną asystą. Wrzesiński posłał centrę w pole karne do Adama Dudy. Napastnikowi Pogoni nie pozostało nic innego jak przyłożyć stopę i posłać piłkę do bramki. Kilka minut później powinno być 1:1, jednak sytuacji sam na sam z Rafałem Misztalem nie wykorzystał Kamil Adamek.
Adam Duda strzelił kolejną bramkę dla Pogoni Adam Duda strzelił kolejną bramkę dla Pogoni
W pierwszej połowie gospodarze zmarnowali jeszcze jedną świetną sytuację. W 41. minucie po centrze z lewego skrzydła, dwóch zawodników Pogoni przeszkodziło sobie w oddaniu strzału. Ostatecznie Daniel Dybiec z metra przerzucił piłkę nad poprzeczką.

W kolejnej części gry podopieczni Zbigniewa Kaczmarka wyciągnęli wnioski. Już na początku drugiej połowy szkoleniowiec Wigier posłał na boisko dwóch nowych zawodników: Dawita Makaradze oraz Damiana Gąskę. Lepsza gra gości zaowocowała dobrą sytuacją w 56. minucie. W zamieszaniu w polu karnym najpierw Rafał Misztal obronił strzał Kamila Adamka, a chwilę później obrońcy Pogoni wybili piłkę z linii bramkowej. Dwanaście minut później groźne uderzenie oddał Mateusz Żebrowski. Piłka minimalnie jednak przeleciała nad poprzeczką.

Mimo sporych chęci obu zespołów, do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Siedlczanie tym samym przełamali passę trzech meczów bez zwycięstwa i zdobyli cenne trzy punkty.

Pogoń Siedlce - Wigry Suwałki 1:0 (1:0)
1:0 - Adam Duda 23'

Pogoń Siedlce: Rafał Misztal - Konrad Wrzesiński, Rafał Zembrowski, Mateusz Żytko, Daniel Chyła, Dawid Dzięgielewski (63' Piotr Ceglarz), Kamil Dmowski (85' Ernest Dzięcioł), Daniel Dybiec, Mariusz Rybicki, Krzysztof Bodziony, Adam Duda (88' Krystian Wójcik).

Wigry Suwałki: Hieronim Zoch - Artur Bogusz, Maciej Wichtowski, Tomasz Jarzębowski, Jakub Bartkowski, Bartłomiej Kalinkowski, Mateusz Żebrowski (80' Bartosz Biel), Łukasz Hanzel, Piotr Ruszkul (46' Dawit Makaradze), Łukasz Moneta (46' Damian Gąska), Kamil Adamek.

Żółte kartki: Krzysztof Bodziony, Daniel Dybiec (Pogoń Siedlce) oraz Bartłomiej Kalinkowski, Maciej Wichtowski (Wigry Suwałki).

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom).