Bundesliga: Olkowski po roku poza "jedenastką" 1.FC Koeln, remis na początek kolejki

Paweł Olkowski nie wystąpił w spotkaniu z FC Ingolstadt 04 rozegranym w ramach 7. kolejki Bundesligi. Cały pojedynek, który jego zespół zremisował 1:1, obejrzał z ławki rezerwowych.

Konrad Kostorz
Paweł Olkowski East News / Na zdjęciu: Paweł Olkowski
24 września 2014 roku Paweł Olkowski rozpoczął spotkanie ligowe wśród rezerwowych i do gry wszedł dopiero w końcówce. Aż do piątku był to ostatni przypadek, w którym Polak był w pełni sił i mógł zagrać, a trener Peter Stoeger nie postawił na niego (w kilku spotkaniach bocznego obrońcę wykluczyła kontuzja).

Na pozycji reprezentanta Polski wystąpił nominalny prawoskrzydłowy Marcel Risse i asystował przy trafieniu Anthony'ego Modeste'a. Możliwe, że szkoleniowiec zastosował tylko rotację wynikającą ze sporego nagromadzenia spotkań w ostatnim czasie. Niewykluczone jednak, iż Olkowski zawiódł oczekiwania Stoegera i na dłużej pozostanie poza podstawowym składem.

Kozły nie zdołały pokonać ambitnego beniaminka, który w 21. minucie wyrównał po dośrodkowaniu Pascala Grossa i precyzyjnym strzale głową Marvina Matipa. Timo Horn nie miał szans na skuteczną interwencję. Po przerwie lepsze wrażenie sprawiali gospodarze, jednak tylko sporadycznie zagrażali Ramazanowi Ozcanowi i podziału punktów nie można uznać za niesprawiedliwy. Najlepszej okazji nie wykorzystał w 83. minucie Yuya Osako.

Oba zespoły mają nadal w dorobku taką samą liczbę punktów - po 11, a dzięki lepszemu bilansowi goli, wyżej plasuje się drużyna z Kolonii.

1.FC Koeln - FC Ingolstadt 04 1:1 (1:1)
1:0 - Modeste 10'
1:1 - Matip 21'

Koeln: Horn - Risse, Soerensen, Heintz, Hector - Lehmann, Gerhardt - Zoller, Osako, Bittencourt (78' Svento) - Modeste.

Ingolstadt: Ozcan - Levels, Matip, Huebner, Suttner - Gross, Roger, Morales - Lex (61' Hartmann), Hinterseer (77' Pekhart), Leckie (90+1' da Costa).