Ligue 1: Udana pogoń PSG. Pięć goli w Nantes

Zdjęcie okładkowe artykułu: East News /  /
East News / /

Paris Saint-Germain wygrało po raz drugi z rzędu. W meczu 8. kolejki Ligue 1 mistrzowie Francji uporali się na wyjeździe z FC Nantes. Na listę strzelców wpisali się m.in. Zlatan Ibrahimović i Angel di Maria.

Pierwsze minuty zupełnie nie zapowiadały tak okazałego zwycięstwa ekipy z Parc des Princes. Zawodnicy FC Nantes nie zamierzali bowiem zamknąć się na własnej połowie i w 11. minucie niespodziewanie otworzyli wynik! Błąd przy wyprowadzeniu piłki spod własnej bramki popełnił Zlatan Ibrahimović, co na gola zamienił, mocnym i precyzyjnym strzałem głową, Yacine Bammou.

Trzy minuty później mogło być 2:0. Ale tym razem uderzenie Bammou zatrzymał słupek. W 22. minucie znów było gorąco pod bramką Kevina Trappa. Wówczas Jules Iloki skorzystał z fatalnego zachowania Kurzawy, wpadł w pole karne i pomylił się naprawdę nieznacznie. PSG w pierwszej połowie zawiodło na całej linii. Paryżanie stworzyli sobie zaledwie jedną dogodną okazję, którą zmarnował Serge Aurier.

Po zmianie stron podopieczni Laurenta Blanca przeszli prawdziwą metamorfozę i wzięli się porządnie do pracy. Ciężar odpowiedzialności za wyciągnięcie zespołu z tarapatów wziął na siebie m.in. "Ibra". Szwed w 48. minucie z najbliższej odległości dobił strzał Angela di Marii, zdobywając tym samym drugą bramkę w trwającym sezonie. Posiadający wyraźną przewagę goście w 73. minucie wyszli na prowadzenie. Edinson Cavani wykorzystał wrzutkę Di Marii z rzutu wolnego. Dziesięć minut przed końcem również były zawodnik Manchesteru United zdobył gola. 27-latek popisał się efektownym lobem. Wynik w doliczonym czasie gry ustalił Serge Aurier.

Dzięki doskonałej drugiej połowie PSG sięgnęło po szósty komplet punktów i zachowa pierwsze miejsce w tabeli. Nantes natomiast musi się zadowolić pozycją w dolnych rejonach.

FC Nantes - Paris Saint-Germain 1:4 (1:0) 1:0 - Yacine Bammou 11' 1:1 - Zlatan Ibrahimović 48' 1:2 - Edinson Cavani 73' 1:3 - Angel di Maria 80' 1:4 - Serge Aurier 90'

FC Nantes: Remy Riou - Leo Dubois, Wilfried Moimbe (68' Adrien Thomasson), Oswaldo Vizcarrondo, Ermir Lenjani - Lorik Cana, Birama Toure, Jules Iloki, Alejandro Bedoya, Valentin Rongier - Yacine Bammou (77' Johan Audel).

PSG: Kevin Trapp - Serge Aurier, Thiago Silva, Marquinhos, Layvin Kurzawa - Marco Verratti, Benjamin Stambouli, Javier Pastore, Lucas (65' Edinson Cavani) - Zlatan Ibrahimović, Angel di Maria (82' Ezequiel Lavezzi).

Żółte kartki: Ermir Lenjani, Oswaldo Vizcarrondo (Nantes) oraz Zlatan Ibrahimović.

Sędzia: Amaury Delerue.

Stade Reims - Lille OSC 1:0 (0:0) 1:0 - David N'Gog 56'