Arka - Sandecja: Przegrywali, a zwyciężyli

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Trzy gole padły w meczu Arki Gdyni z Sandecją Nowy Sącz. Gospodarze jako pierwsi stracili bramkę, ale pokazali charakter.

Od początku w Gdyni trwał otwarty mecz. Żadna z drużyn nie zamierzała czekać na to, co zrobi rywal i atakowała. Groźnie pod bramką gospodarzy zrobiło się w 12. minucie, kiedy ofiarna interwencja Marcina Warcholaka uratowała gospodarzy od straty gola. Obrońca w ostatnim momencie wybił piłkę spod nóg Bartłomieja Dudzica.

W 21. minucie przyjezdni objęli prowadzenie. Niepewne zachowanie obrony Arki wykorzystał jej były gracz Arkadiusz Aleksander. Łukasz Nowak dograł piłkę do kolegi, obrońca gospodarzy przewrócił się, a Aleksander zdobył gola. Cztery minuty później mogło być 0:2, ale Dudzic lobując Konrada Jałochę nie trafił w bramkę.

Gospodarze zaczęli lepiej prezentować się dopiero w końcówce pierwszej części, ale wyrównali chwilę po zmianie stron. Po wrzutce z rogu, piłkę przedłużył Antoni Łukasiewicz, a do bramki wbił ją Paweł Abbott.

Po godzinie gry prowadzili już gospodarze. Piłkę otrzymał Michał Nalepa, który sprytnym strzałem umieścił piłkę w bramce gości. Kilka minut później powinno być 3:1, ale Rafał Siemaszko nie potrafił zdobyć gola w sytuacji sam na sam.

W końcówce zaatakowała Sandecja, ale to Arka miała kolejne okazje bramkowe. W 79. minucie Przemysław Szarek mógł doprowadzić do remisu, jednak trafił w słupek. Później po drugiej stronie Nalepa nie potrafił dobić rywala. Ostatecznie Arce udało się dowieźć do końca jednobramkowe prowadzenie.

Arka Gdynia - Sandecja Nowy Sącz 2:1 (0:1)

0:1 - Aleksander 21' 1:1 - Abbott 46' 2:1 - Nalepa 60'

Arka Gdynia: Konrad Jałocha - Przemysław Stolc, Michał Marcjanik, Krzysztof Sobieraj, Marcin Warcholak - Marcus Vinicius, Antoni Łukasiewicz, Miroslav Bozok, Grzegorz Tomasiewicz (46' Michał Nalepa), Michał Renusz (46' Rafał Siemaszko) - Paweł Abbott (90+2' Damian Mosiejko).

Sandecja Nowy Sącz: Marek Kozioł - Adrian Danek, Mateusz Bartków, Przemysław Szarek, Kamil Słaby - Bartłomiej Dudzic (87' Filip Piszczek), Matej Nather, Bartłomiej Kasprzak (67' Oleksandr Tarasenko), Łukasz Nowak (64' Josef Ctvrtnícek), Maciej Małkowski - Arkadiusz Aleksander.

Żółte kartki: Renusz, Stolc, Nalepa, Marcus Vinícius (Arka) oraz Kasprzak, Słaby, Tarasenko, Kozioł (Sandecja).

Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom).

Widzów: 3 619.