Primera Division: Rewelacyjna Sevilla pnie się w górę!

Już tylko dwa oczka do czwartego miejsca traci Sevilla, która pokazała prawdziwą lekcję futbolu piłkarzom Saragossy na Sanchez Pizjuan. Ekipa z Andaluzji wygrała 5:0, choć wynik mógł być jeszcze wyższy. W znacznie gorszych nastrojach są kibice Valencii, gdyż ich pupile jedynie zremisowali 1:1 u siebie z Recreativo Huelva.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Już po 25. minutach Sevilla po dwóch bramkach Luisa Fabiano prowadziła 2:0 ze swoimi sobotnimi rywalami. Brazylijczyk tym samym zgromadził na swoim koncie jak na razie 19. trafień i pewnie przewodzi w klasyfikacji najlepszych strzelców La Liga. Również na miano bohatera zasłużył Daniel Alves, który był prawdziwym motorem napędowym miejscowych i co chwila siał zagrożenie pod bramką rywali. Kolejne dwa gole należy zaliczyć na konto graczy Saragossy, którzy jednak trafiali do własnej siatki. Chwilę później sfrustrowany Diogo wyleciał z boiska, a formalności dopełnił Seydou Keita.

Zadowolona może być również inna ekipa z regionu Andaluzji - Recreativo. Piłkarze z Huelvy za sprawą świetnego gola Carlosa Martinsa uzyskali punkt na Estadio Mestalla. Rezultat mógł być inny, jednak pod bramką gości strasznie nieskutecznością razili Nietoperze. Szczególnie do udanych tego wieczoru nie może zaliczyć Nikola Zigić, który zmarnował kilka dobrych okazji.

Cały mecz i asysta Kosowskiego

Swoje pierwsze całe spotkanie w barwach drugoligowego Cadizu rozegrał Kamil Kosowski. Polak dodatkowo miał swój udział w pierwszej bramce dla ekipy z Kadyksu. Sobotni mecz rozpoczął się lepiej dla Cordoby, która prowadziła już 2:0. Jednak w końcówce pierwszej części gry po ładnej akcji Kosy do siatki trafił inny nowy nabytek - Natalio. Po przerwie lepiej na boisku prezentowali się gracze Cadiz, jednak stać ich było tylko na jedno trafienie.

Cordoba - Cadiz 2:2 (2:1)
1:0 - Alvarez 4'
2:0 - Pineda 40'
2:1 - Natalio 43'
2:2 - De La Cuesta 75'