Premier League: Mourinho nie wie co się dzieje, Chelsea na kolanach!

Chelsea przegrała już czwarty mecz w Premier League. Na Stamford Bridge 3:1 zwyciężyło Southampton. Święci byli w tym spotkaniu zespołem dużo lepszym.

Bartosz Zimkowski
PAP/EPA/Will Oliver / PAP/EPA/Will Oliver

Po porażce z FC Porto w Lidze Mistrzów Jose Mourinho miał zamiar zrehabilitować się za niepowodzenie w europejskich pucharach i już po dziesięciu minutach Chelsea wygrywała. Z rzutu wolnego dośrodkował Willian, ale piłka trafiła w słupek i następnie wpadła do siatki Świętych. Lepiej w tej sytuacji powinien zachować się Maarten Stekelenburg.

Goście zdołali doprowadzić do wyrównania jeszcze przed przerwą. Graziano Pelle fantastycznie zgrał piłkę klatka piersiową do Stevena Davias, który ładnym strzałem z 16 metrów zmusił do kapitulacji Asmira Begovica.

Po przerwie zaczął się koncert Southampton. Święci zdominowali rywali i raz po raz atakowali bramkę londyńczyków. W 60. minucie wyszli na prowadzenie. Źle w defensywie ustawił się John Terry i nie zdołał przeciąć podania Pelle do Sadio Mane, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem trafił do siatki Chelsea.

Wciąż trwała dominacja podopiecznych Ronalda Koemana i po odbiorze piłki w środkowej strefie boiska popędził z nią Mane. Dograł do Pelle, a ten mając przed sobą tylko bramkarza, uderzył nie do obrony tuż przy słupku.

Chwilę później powinno być 4:1, jednak tym razem Dusan Tadić trafił w ofiarnie interweniującego Terry'ego.

Southampton zwyciężyło na Stamford Bridge 3:1, ale sędzia Robert Madley nie podyktował dwóch rzutów karnych i wynik mógł być dużo okazalszy.

Święci awansowali na dziewiąte miejsce, a Chelsea zajmuje dopiero 16. lokatę. The Blues mają na koncie zaledwie osiem oczek i po raz czwarty w sezonie przegrali w lidze.

Chelsea - Southampton 1:3 (1:1)
1:0 - Willian 10'
1:1 - Steven Davis 44'
1:2 - Saido Mane 60'
1:3 - Graziano Pelle 72'

Chelsea: Asmir Begović - Branislav Ivanović, Gary Cahill, John Terry, Cesar Azpilicueta, Cesc Fabregas, Oscar, Ramires (46' Nemanja Matić, 74' Loic Remy), Willian (64' Pedro Rodriguez), Eden Hazard, Radamel Falcao.

Southampton: Maarten Stekelenburg - Cedric Soares, Jose Fonte, Virgil van Dijk, Ryan Bertrand, Steven Davis, Sadio Mane (90+2' Maya Yoshida), Dusan Tadić (78' Jay Rodriguez), Victor Wanyama, Oriol Romeu (46' James Ward-Prowse), Graziano Pelle.

Żółte kartki: Ramires, Radamel Falcao (Chelsea) oraz Oriol Romeu, Ryan Bertrand, Sadio Mane, James Ward-Prowse, Graziano Pelle  (Southampton).