Szwajcaria: FC Basel wypuścił zwycięstwo z rąk

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/Jakub Kaczmarczyk
PAP/Jakub Kaczmarczyk

W niedzielnym meczu 11. kolejki szwajcarskiej ekstraklasy FC Basel zremisował 2:2 z FC Zurich, zwycięstwo tracąc w doliczonym czasie gry.

W tym artykule dowiesz się o:

Rywal Lecha Poznań z Ligi Europy przegrywał w Zurychu do przerwy 0:1 po golu Mario Gavranovicia, ale w II połowie udało mu się wyjść na prowadzenie, które dał sobie odebrać w doliczonym czasie gry.

Basel jest na szczycie Super League, a mimo straty dwóch punktów ekipa Ursa Fischera powiększyła przewagę nad wiceliderem do siedmiu "oczek".

Mecz 6. kolejki Ligi Europy Lech - Basel zostanie rozegrany 10 grudnia. W pierwszym spotkaniu tych drużyn górą był mistrz Szwajcarii, który ograł Kolejorza 2:0.

FC Zurich - FC Basel 2:2 (1:0) 1:0 - Gavranović 35' 1:1 - Janko 52' 1:2 - Ajeti 84' 2:2 - Sadiku 90'