Ułatwione zadanie Zagłębia Sosnowiec? Drutex-Bytovia nie ma kim straszyć

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

W najbliższej kolejce I-ligowych rozgrywek Zagłębie Sosnowiec w piątek podejmować będzie Drutex-Bytovię Bytów. Goście do tego spotkania mogą przystąpić w mocno osłabionym składzie.

Zagłębie Sosnowiec jest beniaminkiem I ligi, ale w rozgrywkach spisuje się znakomicie i zajmuje piąte miejsce w tabeli, do lidera tracąc zaledwie trzy punkty. Tym razem piłkarze z Sosnowca rywalizować będą z Drutex-Bytovią Bytów, której trener nie może cieszyć z komfortu pracy. Tomaszowi Kafarskiemu brakuje bowiem zawodników, którzy w głównej mierze odpowiedzialni są na poczynania ofensywne jego zespołu.

Mocno wątpliwy w meczu w Sosnowcu jest występ Janusza Surdykowskiego, który z siedmioma golami jest wiceliderem klasyfikacji strzelców zaplecza Ekstraklasy. Na zgrupowaniu reprezentacji Polski biorącej udział w Turnieju Czterech Narodów przebywa także Dawid Kort. W środę Polacy występujący w kategorii U-20 zremisowali ze swoimi rówieśnikami z Włoch 2:2. W niedzielę o godzinie 13:00 w Łodzi Biało-Czerwoni zmierzą się ze Szwajcarią.

Kort jest ważnym ogniwem w zespole Drutex-Bytovii. Tylko w tym sezonie ten zawodnik strzelił jednego gola oraz zaliczył aż osiem asyst. Dodatkowo na problemy zdrowotne narzeka Michał Jakóbowski.

Co prawda w obwodzie trenera Tomasza Kafarskiego pozostaje Mateusz Klichowicz, który na swoim koncie ma cztery bramki, ale były napastnik rezerw Lecha Poznań najlepiej jednak czuje się, gdy u jego boku gra Janusz Surdykowski.

Źródło artykułu: