Polacy w Alpha Ethniki: Czyste konto Malarza, Sznaucner kontuzjowany

W sobotę i niedzielę odbyła się w Grecji 18. seria spotkań miejscowej ekstraklasy. Tym razem żaden z polskich zawodników, którzy występują w Alpha Ethniki, nie wpisał się na listę strzelców. W drugi dzień weekendu doszło do "polskiego" pojedynku. Maciej Żurawski zmierzył się na murawie z Rafałem Grzelakiem.

Rafał Grzelak (Skoda Xanthi) - jego klub zmierzył się przed własną publicznością z AE Larissa. Były futbolista Pogoni Szczecin wybiegł na murawę w podstawowym składzie gospodarzy. W 40. minucie centrę w pole karne przyjezdnych posłał Diego Quintana. Do piłki dopadł Grzelak, lecz jego uderzenie głową nie było celne. Polski pomocnik opuścił plac gry w 63. minucie. Na boisku zastąpił go Dimitrios Souanis. Mecz zakończył się remisem 1:1.

Wojciech Kowalewski (Iraklis Saloniki) - drużyna polskiego golkipera zagrała przed własną publicznością z AEK-iem Ateny. Były zawodnik Korony Kielce wystąpił w całym meczu. Stołeczny zespół wygrał 1:0. Kowalewski został pokonany w 68. minucie, kiedy to piłkę do siatki z odległości dwóch metrów "wpakował" Ismael Blanco.

Paweł Linka (Skoda Xanthi) - nasz rodak nie wystąpił w pojedynku przeciwko AE Larissa (1:1).

Arkadiusz Malarz (OFI Kreta) - zespół Polaka zagrał przed własną publicznością z Panioniosem. Nasz rodak wystąpił od pierwszej do ostatniej minuty spotkania. Gospodarze wygrali w stosunku 2:0.

Piotr Piechniak (Levadiakos) - zespół naszego rodaka zmierzył się u siebie z Ergotelisem. Były zawodnik Polonii Warszawa rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. Pojawił się on na boisku w 74. minucie, kiedy to zastąpił Kostasa Kiassosa. Pięć minut później Polak ujrzał żółtą kartkę. Gospodarze odnieśli zwycięstwo w stosunku 4:0.

Mirosław Sznaucner (PAOK Saloniki) - polski defensor nie wystąpił w meczu przed własną publicznością przeciwko Panthrakikosowi Komotini. Gospodarze wygrali 2:0. Były obrońca GKS-u Katowice leczy obecnie uraz. Nasz rodak ma krwiaka na prawej nodze.

Piotr Włodarczyk (Aris Saloniki) - zespół napastnika zmierzył się na wyjeździe z Panathinaikosem Ateny. Polak nie zagrał w meczu przeciwko stołecznemu zespołowi. Gospodarze rozgromili drużynę z Salonik w stosunku 4:0

Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus) - defensor reprezentacji Polski nie zagrał w wyjazdowym meczu przeciwko Panserraikosowi Serres. Mistrz Grecji odniósł skromne zwycięstwo 1:0.

Maciej Żurawski (AE Larissa) - klub Polaka zmierzył się na wyjeździe ze Skodą Xanthi. Nasz rodak wystąpił w całym spotkaniu. Pojedynek zakończył się remisem 1:1. Jednak Żurawski w 89. minucie mógł "przechylić szalę zwycięstwa na stronę" gości. W tej sytuacji dobrze zachował się bramkarz miejscowych, Sotirios Lymperopoulos.