Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Leo Beenhakker: Bardzo mnie cieszy awans Polski

Adam Nawałka, wprowadzając reprezentację Polski do mistrzostw Europy powtórzył sukces Leo Beenhakkera, który dał nam awans do Euro 2008. Holender w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego" gratuluje Biało-Czerwonym i wspomina współpracę z Nawałką.
Maciej Rowiński
Maciej Rowiński

Robert Lewandowski i Grzegorz Krychowiak to obecni liderzy reprezentacji Polski. Obaj w kadrze debiutowali, kiedy selekcjonerem był Leo Beenhakker, który dla kadry "wymyślił" również Michała Pazdana, podstawowego obrońcę reprezentacji Nawałki.

- Bardzo się cieszę z sukcesu. Zwłaszcza, że z niektórymi zawodnikami z obecnej polskiej kadry sam pracowałem. Pamiętam, jak krytykowano mnie za powoływanie Pazdana. A teraz to podstawowy obrońca waszej drużyny. Nie wiem, dlaczego wcześniej się nie przebił. Tak samo było z Piszczkiem, za niego też mi się obrywało. To za moich czasów debiutował Krychowiak, który był wtedy jeszcze bardzo młody. Ciesze się też z sukcesu trenera. Adam Nawałka był w moim sztabie. Dlatego serdecznie gratuluję całej waszej drużynie - powiedział Beenhakker w rozmowie z "PS".

Nawałka został włączony do sztabu Beenhakkera w maju 2007 roku. Miał pomóc w przygotowaniach do eliminacyjnych meczów z Armenią i Azerbejdżanem. Współpraca układała się na tyle dobrze, że Holender postanowił zatrzymać Nawałkę do końca eliminacji.

- Od początku było widać, że potrafi zbudować dobre relacje z piłkarzami, że zawodnicy mu ufają. To ważne, bo selekcjoner z drużyną widzą się raz na jakiś czas i muszą mieć do siebie zaufanie. Nawałka ma nie tylko dużą wiedzę merytoryczną, ale potrafi zarządzać ludźmi - wspomina współpracę z Nawałką Beenhakker.

Oglądaj LIVE mecz eliminacji Euro 2020 Polska - Macedonia. Już w niedzielę od godz. 20:35!

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Przegląd Sportowy

Komentarze (6):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×