2. Bundesliga: Gol Waldemara Soboty nie wystarczył do zwycięstwa FC St. Pauli

Waldemar Sobota zdobył jednego gola w pojedynku 11. kolejki 2. Bundesligi przeciwko Unionowi Berlin. To jego pierwsze trafienie w bieżącym sezonie.

W tym artykule dowiesz się o:

Waldemar Sobota ma pewne miejsce w podstawowym składzie Piratów, mimo że do tej pory nie strzelał goli ani nie asystował. Od początku wystąpił również w sobotę i tym razem nie zawiódł - w 22. minucie dopadł do piłki na 10. metrze i strzałem w lewy róg nie dał szans Danielowi Haasowi.

Sobota przebywał na boisku do 79. minuty, a jego drużyna była krok od odniesienia cennego wyjazdowego zwycięstwa. Niestety dla St. Pauli w doliczonym czasie gry po nieudanej interwencji Lasse Sobiecha do wyrównania na 3:3 doprowadził Benjamin Kessel. W tabeli St. Pauli zajmuje 3. pozycję, ustępując tylko VfL Bochum oraz SC Freiburg.

Union Berlin - FC St. Pauli 3:3 (0:1) 0:1 - Sobota 22' 1:1 - Zejnullahu 42' 2:1 - Thiel 45' 2:2 - Hornschuh 54' 2:3 - Dudziak 72' 3:3 - Kessel 90+4'