II liga: Wisła Puławy tuż za liderem, Piotr Rzepka nie reaktywował Gryfa

Wisła Puławy pokonała w meczu na szczycie Radomiaka Radom 2:1 i ma tylko punkt straty do lidera. Na miejsce premiowane awansem wskoczył Raków Częstochowa, a Gryf Wejherowo osiada na dnie.

piłka nożna / piłka nożna

Kolejka numer 13. przechodzi do historii. Była to seria gier, w której cztery najlepsze drużyny zagrały ze sobą bezpośrednie mecze. Wiadomo już, że wygranym weekendu jest Wisła Puławy. To jedyna ekipa z kwartetu, która wygrała i dzięki temu sytuacja na szczycie robi się ponownie interesująca. Lider Stal Mielec roztrwonił pokaźną przewagę i został mu tylko punkt zapasu nad Dumą Powiśla.

W niedzielę Wisła pokonała 2:1 Radomiaka Radom. Zwycięstwo jest tym cenniejsze, że pierwszego gola zdobył beniaminek, a konkretnie Bartosz Sulkowski, który zaskoczył wszystkich, włącznie z sobą, zagraniem z rzutu wolnego do bramki. Wisła odrodziła się po przerwie. Sygnał do ataku dał bramkarz Nazar Penkowec, który obronił strzał z rzutu karnego Leandro Rossiego. Brazylijczyk stracił tym samym szansę, by dogonić Sebastiana Łętochę w klasyfikacji strzelców.

63. minuta przyniosła wyrównanie. Sebastian Olczak trafił do bramki kilka minut po tym, jak pojawił się na boisku. Na 1:2 strzelił natomiast Jarosław Niezgoda, który w tym spotkaniu zapisał na swoje konto gola i asystę. Puławianie mają za sobą osiem meczów bez porażki i już za tydzień mogą zostać liderem.

Poza wspomnianymi już Stalą Mielec i Wisłą Puławy na miejscu premiowanym awansem znajduje się Raków Częstochowa. Drużyna odniosła pierwsze zwycięstwo pod wodzą duetu Kołaczyk-Cecherz. Pokonała 2:0 ROW 1964 Rybnik, a Wojciech Okińczyc przerwał serię bez zdobytego gola. Wynik ustalił w końcówce Peter Hoferica, który popisał się efektownym lobem z dystansu.

Pokonani z Rybnika są w strefie spadkowej. Ich towarzyszami niedoli są piłkarze Nadwiślana Góra i Gryfa Wejherowo. Ci ostatni nie poprawili swojej gry jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, gdy ich trenerem został Piotr Rzepka. Można wręcz odnieść wrażenie, że grają z tygodnia na tydzień coraz gorzej. W dwóch kolejkach nie zdobyli gola, punktu, a stracili sześć bramek. W niedzielę Gryf przegrał 0:2 ze Zniczem Pruszków.

Niedziela w II lidze:

Raków Częstochowa - ROW 1964 Rybnik 2:0 (1:0)
1:0 - Wojciech Okińczyc 10'
2:0 - Peter Hoferica 87'

Gryf Wejherowo - Znicz Pruszków 0:2 (0:0)
0:1 - Maciej Mysiak 72'
0:2 - Patryk Kubicki 77'

Radomiak Radom - Wisła Puławy 1:2 (1:0)
1:0 - Bartosz Sulkowski 41'
1:1 - Mateusz Olszak 63'
1:2 - Jarosław Niezgoda 80'

Nadwiślan Góra - Olimpia Zambrów 0:2 (0:0)
0:1 - Kamil Zapolnik 65'
0:2 - Krystian Pomorski 90'

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!