Miedź - Olimpia: Miedź rozbiła gości

W spotkaniu sąsiadów z dołu tabeli I ligi wyraźnie lepsza była Miedź, która na własnym stadionie rozbiła Olimpię. Drużyna z Grudziądza staje się jednym z głównych kandydatów do spadku.

Michał Piegza

Zawodzące w sezonie Miedź i Olimpia spotkały się w Legnicy. Obydwa zespoły miały nadzieję na wygraną i lepszą końcówkę rundy. Udało się to gospodarzom. Olimpię czeka ciężki czas.

Miedź w miarę szybko załatwiła sprawę. Wprawdzie w pierwszych minutach zaatakowali goście, ale legniczanie przeczekali ten okres i zaczęli zdobywać gole. Wcześniej jednak, bo w 9. minucie zadrżały serca kibiców Miedzi, gdy Dejan Zigon trafił piłką w słupek.

W 16. minucie po zespołowej akcji i wymianie podań ostatecznie piłkę do siatki skierował Łukasz Garguła. Osiem minut później było już 2:0. Po świetnej akcji Wojciecha Łobodzińskiego zakończonej strzałem, bramkarz Olimpii odbił piłkę, a do bramki skierował ją Valerijs Sabala.

Dwa stracone gole podłamały gości, którzy do końca pierwszej części nie zagrozili poważniej Miedzi. Także zawodnicy z Legnicy do zmiany stron nie stworzyli sobie okazji do podwyższenia wyniku.

Miedź wynik skorygowała trzy minuty po przerwie, kiedy z okolic linii pola karnego nie do obrony uderzyła Sabala. W 52. minucie było już 4:0. Wojciech Łobodziński, jak za dawnych lat, przeprowadził efektowny rajd, który zakończył celnym uderzeniem.

Wysokie prowadzenie dało dużo spokoju gospodarzom, którzy grali na luzie i często popisywali się efektownymi zagraniami. Gracze Olimpii marzyli początkowo o uratowaniu honoru, a później już tylko o końcowym gwizdku.

Miedź Legnica - Olimpia Grudziądz 4:0 (2:0)
1:0 - Garguła 16'
2:0 - Sabala 24'
3:0 - Sabala 48'
4:0 - Łobodziński 52'

Miedź Legnica: Mateusz Lis - Grzegorz Bartczak (86' Ireneusz Brożyna), Michał Stasiak, Tomasz Midzierski, Błażej Telichowski, Keon Daniel, Adrian Cierpka (70' Adrian Łuszkiewicz), Wojciech Łobodziński, Marquitos, Łukasz Garguła (46' Marcin Garuch), Valerijs Sabala.

Olimpia Grudziądz: Bartosz Fabiniak - Paweł Kowalczyk, Michał Łabędzki, Michal Piter-Bucko, Marcin Woźniak, Rok Elsner (74' Marcin Smoliński), Wojciech Reiman, Kamil Kurowski (46' Robert Szczot), Marcin Kaczmarek, Dejan Zigon (46' Donald Djousse), Adam Cieśliński.

Żółte kartki: Elsner, Kowalczyk (Olimpia).

Sędzia: Michał Mularczyk (Skierniewice).