II liga: Raków Częstochowa wrócił na podium, równa forma Błękitnych Stargard

Raków Częstochowa wrócił na miejsce premiowane awansem dzięki zwycięstwu 3:1 z Błękitnymi Stargard. Hat-trick pozwolił Wojciechowi Okińczycowi wrócić do czołówki klasyfikacji strzelców.

Wojciech Okińczyc to były król strzelców II ligi, a także zawodnik, który występował na Pomorzu Zachodnim. Nie była to przygoda długa - we Flocie Świnoujście nie dostawał wielu szans, a kiedy dostawał, to nie pokazywać nic specjalnego na boisku.

Ten sezon Okińczyc rozpoczął dobrze i szybko stał się pretendentem do zdobycia korony najlepszego strzelca. Przyszedł jednak słabszy okres - dokładnie sześć występów bez zdobytego gola. Napastnik odblokował się tydzień temu i odzyskał swobodę w grze. Na zakończenie 14. kolejki wbił hat-tricka Błękitnym.

25-30 to pięć minut, które wstrząsnęło Błękitnymi. Najpierw Okińczyc wykorzystał sytuację sam na sam, a następnie podwoił przewagę Rakowa strzałem z rzutu karnego po faulu na Dawidzie Kamińskim. Błękitni starali się atakować, nie było tak, że wyłącznie statystowali, a jeszcze przed przerwą zdobyli gola kontaktowego. Jego autorem doświadczony Maciej Więcek. To trafienie zwiastowało emocje po przerwie.

Nie było jednak wyrównania, a w 55. minucie Okińczyc przypieczętował udany występ i zwycięstwo Rakowa golem na 3:1. Tym razem trafił do siatki głową po dośrodkowaniu Rafała Figiela z rzutu rożnego. Kiedy napastnik opuszczał boisko - pożegnały go rzęsiste brawa.

Raków dopisał na swoje konto komplet punktów i wrócił na miejsce premiowane awansem. Wydarzeniem 14. kolejki była zmiana lidera. Wisła Puławy wyprzedziła Stal Mielec po kilku tygodniach pościgu. Częstochowianie tracą do Dumy Powiśla pięć punktów. Błękitni okopali się w strefie spadkowej II ligi.

Raków Częstochowa - Błękitni Stargard Szczeciński 3:1 (2:1)
1:0 - Wojciech Okińczyc 26'
2:0 - Wojciech Okińczyc (k.) 30'
2:1 - Maciej Więcek 45'
3:1 - Wojciech Okińczyc 55'

Raków: Mateusz Kos - Adam Waszkiewicz, Adrian Klepczyński, Błażej Cyfert, Łukasz Góra - Dawid Kamiński, Rafał Figiel (86' Peter Hoferica), Łukasz Kmieć, Damian Warchoł (90' Kacper Łazaj) Piotr Malinowski (82' Dariusz Pawlusiński) - Wojciech Okińczyc (76' Maksym Kowal).

Błękitni: Marek Ufnal - Franciszek Siwek, Maciej Liśkiewicz, Tomasz Pustelnik, Rafał Gutowski - Maciej Więcek, Maciej Kazimierowicz, Piotr Wojtasiak (71' Patryk Baranowski), Bartłomiej Zdunek - Radosław Wiśniewski (60' Michał Magnuski), Jakub Okuszko.

Żółte kartki: Figiel (Raków) oraz Pustelnik (Błękitni).

Sędzia: Konrad Aluszyk (Gorzów).

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!