Wisła Płock - Chrobry: Nafciarze nie wytrzymali presji i nie będą liderem

Wisła Płock nie będzie liderem I ligi po 14. kolejce. Nafciarze nie wytrzymali presji i przegrali u siebie z Chrobrym Głogów 0:1. Decydującego gola zdobył Damian Sędziak.

Szymon Mierzyński

Pierwsze fragmenty należały do miejscowych. Ekipa Marcina Kaczmarka nie chciała czekać, szybko przejęła inicjatywę i raz po raz atakowała bramkę Sławomira Janickiego. Nie przynosiło to jednak żadnych wymiernych efektów.

Goście tymczasem spokojnie poczekali na swoją szansę, a gdy już zagościli w polu karnym Nafciarzy, od razu zdobyli gola. W 23. minucie na listę strzelców wpisał się Damian Sędziak, który skierował piłkę do siatki po płaskim dograniu Marcela Gąsiora.

Płocczanom trudno było się podnieść po tym ciosie. Przed przerwą wyrównaniem zapachniało tylko raz - 34. minucie, gdy w olbrzymim zamieszaniu po rzucie wolnym dwukrotnie uderzał Piotr Wlazło. Pierwszą próbę zatrzymał Janicki, a dobitka została zablokowana przez obrońcę.

Trener Marcin Kaczmarek nie mógł być zadowolony z postawy swych podopiecznych i już w przerwie dokonał pierwszej zmiany, zdejmując z boiska Dominika Kuna i zastępując go Damianem Piotrowskim. Ta roszada nie przyniosła przełomu, ale po przerwie zmienił się ogólny obraz gry. Nafciarze podejmowali bowiem coraz większe ryzyko, a goście zyskiwali okazje do kontr. Spotkanie było przez to bardzo otwarte i mogło się podobać.

Ekipa z Płocka nie wytrzymała jednak ciśnienia. Potrafiła przedostać się w pobliże bramki Janickiego, ale wykończenie pozostawiało dużo do życzenia. Najbliżej wyrównującego gola był Dimitar Iliew, który najpierw posłał piłkę tuż obok słupka, a następnie nad poprzeczką. Jego kolegom brakowało jakości i mieli bardzo rozregulowane celowniki - podobnie zresztą jak zawodnicy Chrobrego, którzy wyprowadzili kilka kontr, lecz też nie zachowali zimnej krwi.

Głogowianie wygrali ostatecznie 1:0 i zajmują teraz 3. miejsce w tabeli ze stratą trzech punktów do liderującego Zagłębia Sosnowiec. Wisła jest 2.

Wisła Płock - Chrobry Głogów 0:1 (0:1)
0:1 - Damian Sędziak 23'

Wisła Płock: Seweryn Kiełpin - Cezary Stefańczyk, Bartłomiej Sielewski, Marko Radić, Patryk Stępiński, Piotr Wlazło, Wojciech Łuczak (79' Maksymilian Rogalski), Dominik Kun (46' Damian Piotrowski), Dimitar Iliew, Arkadiusz Reca (61' Jakub Bąk), Mikołaj Lebedyński.

Chrobry Głogów: Sławomir Janicki - Michał Ilków-Gołąb, Damian Byrtek, Łukasz Bogusławski, Adam Samiec, Damian Sędziak (76' Wołodymyr Hudyma), Marcel Gąsior (89' Michał Michalec), Szymon Drewniak, Łukasz Szczepaniak, Dominik Kościelniak (84' Karol Hodowany), Maciej Górski.

Żółte kartki: Wojciech Łuczak, Piotr Wlazło (Wisła Płock) oraz Łukasz Szczepaniak (Chrobry Głogów).

Sędzia: Piotr Idzik (Poznań).