Premier League: Derby dla Sunderlandu

Sunderland rozprawił się z Newcastle United (3:0) w derbach północno-wschodniej Anglii. Czarne Koty nie dały szans Srokom na korzystny wynik.

Bartosz Zimkowski
AFP / AFP

Mecz rozpoczął się tak naprawdę tuż przed końcem pierwszej połowy. Fabricio Coloccini sfaulował we własnym polu karnym Stevena Fletchera i sędzia nie dość, że wskazał na "wapno", to jeszcze wyrzucił obrońcę Srok z boiska. Karnego na bramkę zamienił Adam Johnson.

Drugi gol padł w 65. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Yann M'Vila zagrał piłkę tuż przed bramkę, gdzie tylko nogę dołożył Billy Jones.

Kilka minut przed końcem gospodarze wyprowadzili kontrę, po której Fletcher postawił kropkę nad "i". Sunderland wygrał 3:0 i było to pierwsze zwycięstwo pod wodzą nowego menedżera Sama Allardyce'a.

Wynik może nieco dziwić, ponieważ to Newcastle oddało aż 21 strzałów, a Sunderland tylko 9 z czego trzy celne - wszystkie znalazły drogę do siatki.

Sunderland - Newcastle United 3:0 (0:0)
1:0 - Adam Johnson (k.) 45+3'
2:0 - Billy Jones 65'
3:0 - Steven Fletcher 86'

Czerwona kartka: Fabricio Coloccini /45+1' - za faul/ (Newcastle).