Puchar Holandii: Koszmar Ajaksu! Arkadiusz Milik tylko zmiennikiem

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Ajax Amsterdam nie powiększy kolekcji o Puchar Holandii 2015/2016. Zespół Arkadiusza Milika w środę pożegnał się z rozgrywkami, przegrywając w III rundzie z Feyenoordem Rotterdam 0:1.

Ajax jest 18-krotnym zdobywcą Pucharu Holandii, ale po raz ostatni triumfował w tych rozgrywkach w sezonie 2009/2010, a w bieżącej kampanii nie powiększy pokaźnej kolekcji. Tym razem przygoda zespołu Franka de Boera z krajowym pucharem zakończyła się już na III rundzie, uznając wyższość Feyenoordu.

W rozgrywanym na De Kuip spotkaniu bezbramkowy remis utrzymywał się do 94. minuty i gdy wszystko wskazywało na to, że do wyłonienia zwycięzcy potrzebna będzie dogrywka, piłkę do swojej bramki wpakował Joel Veltman. Pełniący obowiązki kapitana Ajaksu obrońca po dośrodkowaniu Karima El Ahmadiego z rzutu wolnego interweniował tak niefortunnie, że pokonał Jaspera Cillessena.

Arkadiusz Milik wszedł do gry chwilę po samobóju Veltmana, ale przez kilkadziesiąt sekund nie był w stanie odmienić losów spotkania. Środowy mecz był pierwszym, w którym Polak był do dyspozycji trenera de Boera po kontuzji mięśni brzucha, której doznał 8 października.

Feyenoord Rotterdam - Ajax Amsterdam 1:0 (0:0) 1:0 - Veltman (sam.) 90+5'