Drutex-Bytovia - Pogoń: Pierwszy raz gospodarzy

Długo kibice Derutex-Bytovii czekali na pierwszą wygraną swoich podopiecznych na własnym stadionie. Udało się dopiero w meczu z Pogonią Siedlce.

Michał Piegza

Drutex-Bytovia od początku sezonu nie potrafiła wygrać meczu, w którym występowała jako gospodarz. Należy pamiętać, że drużyna z Bytowa musiała także organizować mecze na boiskach rywali.

Zła seria zakończyła się w sobotę. Od początku spotkania z rewelacyjną ostatnio Pogonią przewagę uzyskali podopieczni Tomasza Kafarskiego. Dążenie do objęcia prowadzenia szybko dało wymierne efekty. W 14. minucie Janusz Surdykowski ładnie zagrał do Artur Formela, a ten strzelił gola.

Po otwarciu wyniku wciąż więcej z gry mieli bytowianie, ale dobrych okazji na podwyższenie wyniku nie mieli zbyt wielu. W 32. minucie groźny strzał Mateusza Klichowicza obronił Rafał Misztal.

Więcej bramek padło po przerwie. Drugą część, podobnie jak pierwszą, dobrze rozpoczęli piłkarze Drutex-Bytovii. Wprawdzie zaatakować próbowali goście, ale cios zadali gospodarze. W 50. minucie Dawid Kort podał do Formeli, a ten zagrał wzdłuż bramki do Surdykowskiego, który z problemami pokonał Misztala. Dziesięć minut później było już 3:0. Kort dośrodkowywał w pole karne, bramkarz wybił piłkę, a do bramki skierował futbolówkę Artur Formela.

Po stracie trzech goli goście grali już tylko o uratowanie honoru i udało im się zmniejszyć rozmiary porażki. W 73. minucie po strzale z rzutu wolnego Tomasz Laskowski "wypluł" piłkę, a do bramki skierował ją Ernest Dzięcioł. Chwilę później swoją okazję mieli gospodarze, ale Kort nie potrafił pokonać bramkarza.

W ostatnich minutach piłkarze z Bytowa szanowali piłkę i bez większych problemów dowieźli cenną wygraną do końca spotkania.

Drutex-Bytovia Bytów - Pogoń Siedlce 3:1 (1:0)

1:0 - Formela 14'
2:0 - Surdykowski 50'
3:0 - Formela 60'
3:1 - Dzięcioł 73'

Drutex-Bytovia Bytów: Tomasz Laskowski - Krzysztof Bąk, Łukasz Wróbel, Wojciech Wilczyński, Bartłomiej Poczobut, Dawid Kort (87' Bartłomiej Chojnacki), Robert Mandrysz, Marek Opałacz (56' Radosław Jasiński), Janusz Surdykowski, Artur Formela, Mateusz Klichowicz (82' Daniel Mąka).

Pogoń Siedlce: Rafał Misztal - Konrad Wrzesiński, Mateusz Żytko, Rafał Zembrowski, Dawid Dzięgielewski, Kamil Dmowski (72' Piotr Krawczyk), Daniel Dybiec (54' Marcin Paczkowski), Mariusz Rybicki, Krzysztof Bodziony, Adam Duda, Ernest Dzięcioł.

Żółte kartki: Opałacz, Mąka (Bytovia), Krawczyk, Zembrowski (Pogoń).