Oficjalnie: Grzegorz Krychowiak z nowym kontraktem

Grzegorz Krychowiak związał się z Sevillą nowym, obowiązującym do końca sezonu 2018/2019 kontraktem - poinformował andaluzyjski klub. Reprezentant Polski został jednym z najlepiej opłacanych zawodników Sevilli.

Maciej Kmita
Maciej Kmita

Sevilla zdradziła, że kwota pozwalająca Grzegorzowi Krychowiakowi na odejście z Estadio Ramon Sanchez Pizjuan ma wynosić 45 mln euro. Poprzednia umowa była ważna do 30 czerwca 2018 roku, a klauzula odstępnego opiewała na 30 mln euro.

Grzegorz Krychowiak  jest zawodnikiem Sevilli od lipca 2014 roku, a na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan przeniósł się ze Stade Reims za 5,5 mln euro. Reprezentant Polski jest absolutnie podstawowym graczem Sevilli. Wystąpił do tej pory w 63 spotkaniach zespołu Unaia Emery'ego, a w bieżącym sezonie zagrał od pierwszej do ostatniej minuty w każdym z 15 meczów Sevilli. W minionym sezonie wygrał z hiszpańskim klubem Ligę Europy, a w bieżących rozgrywkach zadebiutował w jego barwach w Lidze Mistrzów.

Kiedy latem 2014 roku Krychowiak związał się z Sevillą ważnym do czerwca 2018 roku kontraktem, w umowie zawarto opiewającą na 30 mln euro klauzulę odstępnego. 15 miesięcy temu wydawało się, że to zaporowa cena, ale w minionym sezonie pochodzący z Mrzeżyna piłkarz wyrósł na jednego z najlepszych defensywnych pomocników Europy i kwota 30 mln euro przestała odstraszać zainteresowane nim klubów, a w tym gronie wymienia się Manchester City, Arsenal Londyn, Paris Saint-Germain czy Real Madryt.

W związku z tym władze Sevilli już w sierpniu podjęły decyzję o zaproponowaniu Polakowi nowego kontraktu, ale strony osiągnęły porozumienie dopiero w czwartek. Nowe rozwiązanie satysfakcjonuje obie strony: Krychowiak stał się jednym z najlepiej opłacanych zawodników klubu, a podniesiona do 45 mln euro kwota odstępnego zabezpieczy interesy Sevilli.

Grzegorz Krychowiak jest wart 45 mln euro?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×