Sevilla - Manchester City: Koniec wybitnej serii zespołu Grzegorza Krychowiaka

Porażka z Manchesterem City w meczu 4. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów przerwała kapitalną serię Sevilli. Zespół Grzegorza Krychowiaka wygrał 10 poprzednich domowych spotkań w rozgrywkach UEFA!

Maciej Kmita
OLI SCARF/AFP / OLI SCARF/AFP

Estadio Ramon Sanchez Pizjuan był niezdobyty dla pucharowych rywali Sevilli przez 600 dni. Ostatnim przed Manchesterem City zespołem, który wygrał mecz europucharów w stolicy Andaluzji, był 13 marca 2014... lokalny rywal Rojiblancos, Betis Sewilla. Do nietypowych derbów miasta doszło w ramach 1/8 finału Ligi Europy 2013/2014.

Betis wygrał na stadionie Sevilli 2:0, ale w rewanżu na Estadio Benito Villamarin drużyna Unaia Emery'ego odrobiła straty, a awans do ćwierćfinału rozgrywek zapewniła sobie w serii rzutów karnych.

10 kolejnych domowych spotkań Sevilli w rozgrywkach UEFA to w komplecie 10 zwycięstw Andaluzyjczyków. Zespół Grzegorz Krychowiak zdobył w tych meczach aż 23 bramki, pozwalając rywalom na strzelenie raptem czterech goli. Mało tego, w żadnym meczu Sevilla nie straciła więcej niż jednej bramki.

Tę niebywałą serię zdobywcy Ligi Europy 2013/2014 i 2014/2015 przerwał we wtorek Manchester City, który wygrał na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan 3:1. Porażka z wicemistrzem Anglii oznacza dla Sevilli nie tylko przerwanie zwycięskiej passy, ale też koniec marzeń o awansie do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Na dwie kolejki przed końcem fazy grupowej Sevilla ma bowiem aż pięć punktów straty do miejsca gwarantującego awans do kolejnej rundy rozgrywek.