MKS Kluczbork - Chojniczanka Chojnice: Przebudzenie Chojniczanki

Plasująca się w strefie spadkowej Chojniczanka Chojnice z kompletem punktów wraca z Kluczborka, gdzie pokonała beniaminka I ligi MKS.

Michał Piegza

Przed sobotnim mecze oba kluby w tabeli I ligi dzieliło 6 punktów. W przypadku wygranej MKS mógł ze spokojem rozgrywać kolejne mecze. Natomiast znajdująca się w strefie spadkowej Chojniczanka czuła nóż na gardle.

Pojedynek rozpoczął się od ataków gospodarzy. W 10. minucie Dominik Hładun obronił groźny strzał Tomasza Swędrowskiego. Po chwili, po drugiej stronie Oskar Pogorzelec nie dał się zaskoczyć Wojciechowi Lisowskiemu. Z kolei w 17. minucie bramkarz Chojniczanki nie dał się pokonać Robertowi Brzęczkowi.

Kolejne minuty nie były już tak emocjonujące jak początek. Dopiero w 37. minucie gorąco zrobiło się pod bramką przyjezdnych, kiedy po strzale Macieja Kowalczyka piłkę z pustej bramki wybił Piotr Kieruzel.

Po zmianie stron zaatakowali goście. Chwilę po przerwie strzał Dragana Jelicia otarł się o Bartosza Brodzińskiego i trafił słupek. W 52. minucie padł w końcu gol. Indywidualną akcją popisał się Rafał Grzelak, który pewnie trafił do siatki. Jedenaście minut później było już 0:2, kiedy wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Andrzej Rybski wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.

Przegrywając dwom golami MKS zaatakował, ale nie potrafił zbyt wiele wskórać pod bramką Chojniczanki. Nadzieje w serca kibiców beniaminka wlał w 88. minucie Kamil Nitkiewicz, który trafił do bramki z rzutu wolnego. Gospodarze zaatakowali i nadziali się na kontrę. Najlepszy na boisku Rafał Grzelak wykończył kontrę Chojniczanki zdobywając swojego drugiego gola w spotkaniu. Tym samym pomocnik wybił beniaminkowi nadzieję na remis.

MKS Kluczbork - Chojniczanka Chojnice 1:3 (0:0)
0:1 - Grzelak 52'
0:2 - Rybski 63'
1:2 - Niktkiewicz 88'
1:3 - Grzelak 90+1'

SKłady:

MKS Kluczbork: Dominik Hładun - Wojciech Lisowski, Marcin Biernat, Piotr Kieruzel, Przemysław Pietruszka (67' Tomasz Lisowski) - Łukasz Kosakiewicz, Jakub Mrozik, Paweł Zawistowski, Patryk Mikita (82' Radosław Bartoszewicz), Rafał Grzelak - Dragan Jelić (57' Andrzej Rybski).

Chojniczanka Chojnice: Oskar Pogorzelec - Adam Orłowicz, Łukasz Ganowicz (67' Michał Kojder), Bartosz Brodziński, Łukasz Uszalewski - Rafał Niziołek, Piotr Kasperkiewicz, Marcin Nowacki (61' Sebastian Deja), Tomasz Swędrowski, Robert Brzęczek (61' Kamil Nitkiewicz) - Maciej Kowalczyk.

Żółte kartki: Ganowicz (MKS), Bartoszewicz, Lisowski (Chojniczanka).

Sędzia: Sebastian Jarzębak (Piekary Śląskie).