Chelsea chce dwóch piłkarzy Benfiki

Chelsea rozważa sprowadzenie dwóch piłkarzy Benfiki Lizbona. Wśród nich jest Goncalo Guedes - genialne dziecko portugalskiego futbolu. Skauci "the Blues" oglądają go od dłuższego czasu.

Mateusz Karoń
Mateusz Karoń

Właśnie Guedes jest dla londyńczyków priorytetem. Problemem mogą być pieniądze. Wprawdzie Transfermarkt.de wycenia 18-latka na 3,75 miliona euro. Młody piłkarz podpisał jednak kontrakt do 2021 roku. W umowie prawoskrzydłowego znalazł się zapis o klauzuli odejścia. Jeżeli ktoś zechce go wykupić, będzie musiał liczyć się z kwotą odstępnego wynoszącą aż 42 miliony funtów.

Drugim obserwowanym przez Chelsea graczem jest dwa lata starszy Talisca. Ofensywny pomocnik portugalskiej drużyny to młodzieżowy reprezentant Brazylii. Do Benfiki trafił półtora roku temu za 4 miliony euro. Obecnie wart jest prawie dwa i pół raza więcej.

Jak twierdzą dziennikarze "London Evening Standard", priorytetem dla stołecznego zespołu jest Goncalo Guedes, choć niewykluczone jest kupienie obu graczy.

#dziejesiewsporcie: świetna oprawa w Niemczech


Marcin Gortat po raz pierwszy opowiada o pożegnaniu z tatą. "Kiedy ścisnął moją dłoń, prawie zgniótł mi kości". ZOBACZ PREMIEROWY ODCINEK PROGRAMU "ŻYCIE PO ŻYCIU"
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×