Drutex-Bytovia - PGE GKS: Remis po dramatycznej końcówce

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Drutex-Bytovia Bytów zremisowała w dramatycznych okolicznościach z PGE GKS-em Bełchatów 2:2. Wynik meczu ustalił samobójczy gol dla gości na sześć minut przed końcem.

W tym artykule dowiesz się o:

Początek sobotniego meczu w Bytowie nie był wielkim widowiskiem. Na Pomorzu nie panowała najlepsza pogoda dla piłkarzy - padał deszcz i wiał porywisty wiatr. W te warunki atmosferyczne wpasowała się gra piłkarzy obu drużyn, którzy przez długi czas nie potrafili stworzyć składnej akcji. Więcej przy piłce utrzymywali się gospodarze, ale to goście otworzyli wynik.

Pierwszą sytuację bramkową stworzyli bełchatowianie i od razu zakończyło się to bramką. W 26. minucie Marcin Flis zdecydował się na strzał ze skraju pola karnego i mimo interwencji Tomasza Laskowskiego piłka wpadła do bramki. Gospodarze zostali podrażnieni.

W 36. minucie w pole karne PGE GKS-u wbiegł Adrian Chomiuk. Został nieprzepisowo powstrzymany w polu karnym. Jedenastkę pewnie wykonał Janusz Surdykowski i doprowadził do remisu. Mimo starań Drutex-Bytovii, do końca pierwszej połowy nie padł już żaden gol.

Po zmianie stron wciąż atakowali gospodarze. W końcu precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Marek Opałacz i Paweł Lenarcik po raz drugi musiał wyjmować piłkę z bramki. Drużyna prowadzona przez Rafała Ulatowskiego nie miała już nic do stracenia i starali się odmienić sytuację.

Padający deszcz im w tym jednak nie pomagał. Drutex-Bytovia starała się mimo warunków grać piłką. Na sześć minut przed końcem po rzucie rożnym wykonywanym przez bełchatowian, niefortunnie interweniował jeden z piłkarzy z Bytowa i goście wyrównali wynik spotkania.

Drutex-Bytovia Bytów - PGE GKS Bełchatów 2:2 (1:1) 0:1 - Flis 25' 1:1 - Surdykowski 37' (k.) 2:1 - Opalacz 58' 2:2 - Bąk (sam.) 84'

Drutex-Bytovia Bytów: Tomasz Laskowski - Krzysztof Bąk, Łukasz Wróbel, Marek Opałacz, Adrian Chomiuk, Artur Formela (86' Daniel Mąka), Bartłomiej Poczobut, Robert Mandrysz, Bartłomiej Chojnacki (78' Artur Wojach), Janusz Surdykowski, Michał Jakóbowski (71' Mateusz Klichowicz).

PGE GKS Bełchatów: Paweł Lenarcik - Szymon Zgarda (68' Szymon Stanisławski), Seweryn Michalski, Vaclav Cverna, Marcin Flis, Patryk Rachwał, Piotr Witasik, Agwan Papikjan, Jakub Serafin, Cezary Demianiuk (76' Łukasz Wroński), Hieronim Gierszewski (84' Dawid Flaszka).

Żółte kartki: Jakóbowski (Drutex-Bytovia), Serafin (PGE GKS).

Sędzia: Michał Mularczyk (Skierniewice).