Włochy: Trzeci gol Tomasza Kupisza w sezonie, Bartosz Salamon odzyskał miejsce w "11"

Polski skrzydłowy Brescia Calcio przyczynił się do odniesienia zwycięstwa przez Biancoazzurrich w meczu 13. kolejki Serie B nad Trapani Calcio.

Konrad Kostorz

W 14. minucie rywalizacji Tomasz Kupisz zamienił na gole podanie Luki Mazzitellego i wyprowadził Brescię na prowadzenie. Było to jego trzecie trafienie w tym sezonie, wcześniej popisał się dubletem w pojedynku 8. kolejki przeciwko AS Avellino 1912; poza tym ma w dorobku dwie asysty.

Kupisz pozostał na murawie do końcowego gwizdka, a Brescia pewnie pokonała niżej notowanego rywala i awansowała na 7. miejsce w tabeli. Liderem z imponującym dorobkiem 29 punktów jest Cagliari Calcio, które w niedzielę wygrało na wyjeździe 3:0 ze Spezia Calcio.

Bartosz Salamon wystąpił w sardyńskim zespole w pełnym wymiarze czasowym i był to jego powrót do "jedenastki" po miesięcznej przerwie. W 9., 10. i 11. kolejce Serie B środkowy obrońca siedział na ławce, a w poprzednim spotkaniu Cagliari pojawił się na boisku w ostatniej minucie rywalizacji.

Brescia Calcio - Trapani Calcio 3:0 (3:0)
1:0 - Kupisz 14'
2:0 - Morosini 18'
3:0 - Geijo 38'

Czerwone kartki: Scozzarella /71' za drugą żółtą/, Eramo /81' za drugą żółtą/ (obaj Trapani).

Pierwszy trener Lewandowskiego: było widać, że ma talent