Beniaminek Ekstraklasy odpędził złe demony

KGHM Zagłębie Lubin dzięki zwycięstwu 2:1 (1:1) z Podbeskidziem Bielsko-Biała przerwało długą serię meczów bez wygranej. Miedziowi odetchnęli z ulgą i od razu awansowali w tabeli Ekstraklasy.

Artur Długosz

W spotkaniu w Bielsku-Białej KGHM Zagłębie Lubin wygrało 2:1. Gole dla Miedziowych zdobyli Jarosław Jach i Łukasz Janoszka, a jedyną bramkę dla Podbeskidzia strzelił Robert Demjan. Tym samym lubinianie przerwali serię sześciu kolejnych ligowych meczów bez wygranej i awansowali na ósmą pozycję w tabeli. Gdy doliczyć do tego spotkania Pucharu Polski, ich zła passa była jeszcze dłuższa.

- W końcu zagraliśmy troszkę inaczej. To był nasz słabszy mecz, ale wygraliśmy. Myślę że to bardziej cieszy niż granie super spotkań, tworzenie fajnych akcji i przegrywanie. Z Podbeskidziem zdobyliśmy trzy punkty, bardzo się cieszymy i musimy podtrzymać to w kolejnych meczach - skomentował Jarosław Jach.

W podobnym tonie wypowiadał się trener KGHM Zagłębie Lubin Piotr Stokowiec. - Przychodzą takie mecze, gdzie trzy punkty są bardzo ważne. Mimo że mamy specjalny program funkcjonowania i wprowadzania zawodników z Akademii, grania swoimi piłkarzami, to wyniki też są dla nas bardzo istotne i ważne. Był to trudny moment, nie nazwałbym tego kryzysem, ale to dla wielu młodych zawodników było wyzwaniem - powiedział szkoleniowiec Miedziowych.

19 listopada Puchar Polski Lech Poznań 1:0 dla Lecha

W najbliższej kolejce KGHM Zagłębie Lubin w wyjazdowym spotkaniu zmierzy się z Koroną Kielce. Później Miedziowi podejmować będą Jagiellonię Białystok i Termalicę Bruk-Bet Nieciecza.

Czy KGHM Zagłębie Lubin zajmie w tym sezonie miejsce w czołowej ósemce Ekstraklasy?