Rozwój na kolanach. Wigry zepsuły katowiczanom święto

Nie tak piłkarze i kibice Rozwoju wyobrażali sobie świętowanie 90-lecia klubu. Mimo że otworzyli oni wynik meczu, to w drugiej połowie zostali rozbici przez rywali z Suwałk.

Olga Krzysztofik

Konfrontacja przy Zgody była pojedynkiem drużyn sąsiadujących ze sobą w tabeli, w dodatku w strefie spadkowej. Mogło się wydawać, że skoro mecz jest z kategorii tych o sześć punktów, zespoły rzucą się do walki i będą chciały jak najszybciej otworzyć wynik. Jednak początek był senny, w miarę upływu czasu sytuacja na boisku nie ulegała zmianie, mecz nie był piłkarskim widowiskiem.

Stroną przeważającą byli piłkarze Wigier, którzy mocno wykorzystywali zwłaszcza prawe skrzydło. Natomiast gospodarze zostali zepchnięci do defensywy. W 28. minucie kibice doczekali się pierwszej naprawdę groźnej akcji. Z około 25 metrów uderzył Łukasz Hanzel, bramkarz Rozwoju sparował piłkę, a przejął ją Łukasz Moneta, który został sfaulowany przy krawędzi pola karnego. Dośrodkowanie z rzutu wolnego nie było już zagrożeniem dla gospodarzy.

Wydawało się, że Wigry prędzej lub później udokumentują swoją przewagę golem, lecz wynik meczu otworzyli katowiczanie. W 36. minucie zamieszanie w polu karnym wykorzystał Bartosz Jaroszek, który płaskim strzałem z pięciu metrów pokonał bezradnego Karola Salika. Przyjezdni doprowadzili do wyrównania jeszcze przed przerwą! W doliczonym czasie gry z 16 metrów mieli oni rzut wolny, a przepięknym strzałem popisał się Łukasz Hanzel.

Po przerwie Wigry od razu przejęły inicjatywę. W 51. minucie Łukasz Moneta wrzucił piłkę w pole karne, dopadł do niej Kamil Adamek i z najbliższej odległości wpakował ją do siatki. Tym sposobem przyjezdni prowadzili 2:1, co pozwoliło im na uspokojenie swojej gry. Natomiast dwadzieścia minut później wynik podwyższył Łukasz Moneta, który w sytuacji sam na sam pokonał Bartosza Solińskiego. Przyjezdni mieli jeszcze swoje okazje, ale brakowało im skuteczności.

Rozwój Katowice - Wigry Suwałki 1:3 (1:1)
1:0 Bartosz Jaroszek 36'
1:1 Łukasz Hanzel 45+1'
1:2 Kamil Adamek 52'
1:3 Łukasz Moneta 73'

Rozwój Katowice: Bartosz Soliński - Raul Gonzalez Guzman (78' Wojciech Król), Robert Menzel, Łukasz Kopczyk, Łukasz Winiarczyk, Patryk Kun (68' Joshua Balogun Kayode), Robert Tkocz, Bartosz Jaroszek, Tomasz Wróbel, Filip Kozłowski (63' Michał Gałecki), Adam Czerkas.

Wigry Suwałki: Kamil Salik - Artur Bogusz, Adrian Karankiewicz, Aleksandar Atanacković (68' Bartosz Biel), Łukasz Moneta (79' Mateusz Żebrowski), Bartłomiej Kalinkowski, Maciej Wichtowski, Jakub Bartkowski, Damian Gąska, Kamil Adamek (90+2 Kamil Rozmus), Łukasz Hanzel.

Żółte kartki: Jaroszek, Kun, Gonzalez Guzman (Rozwój) oraz Atanacković (Wigry).