Premier League: Niespodzianka w Londynie, tylko remis West Hamu

Niespodzianka na Upton Park. West Ham United zaledwie zremisował z niżej notowanym West Bromwich Albion 1:1. Wyrównujący gol dla gości padł w kuriozalnych okolicznościach!

Szymon Mierzyński
East News

Pierwsza połowa toczyła się zdecydowanie pod dyktando Młotów, a ich przewagę udokumentował pięknym strzałem z rzutu wolnego Mauro Zarate. Piłka poleciała w okienko i Boaz Myhill nie mógł uratować swojego zespołu.

Po zmianie stron obraz gry był już jednak diametralnie inny. Drużynę Slavena Bilicia wytrąciła z równowagi kuriozalna bramka wyrównująca. W 50. minucie Rickie Lambert dopadł do bezpańskiej piłki, uderzył bez zastanowienia, a próbujący go blokować Winston Reid... zagrał ręką, właśnie to zmyliło Adriana i goście mogli fetować doprowadzenie do remisu.

Później londyńczycy nie byli już w stanie zadać decydującego ciosu, a lepszą ku temu okazję mieli nawet The Baggies. Fantastycznie interweniował jednak bramkarz WHU, który zdołał obronić uderzenie głową z bliska Jose Salomona Rondona.

Młoty mają teraz 22 punkty, zaś West Bromwich Albion - 18.

West Ham United - West Bromwich Albion 1:1 (1:0)
1:0 - Mauro Zarate 17'
1:1 - Winston Reid (sam.) 50'