Premier League: Dramat Arsenalu! Stracił punkty i dwóch piłkarzy

Arsenal znów stracił punkty! Tym razem Kanonierzy nie potrafili pokonać Norwich City i zremisowali na Carrow Road 1:1. Jakby tego było, dwóch zawodników gości nabawiło się kontuzji.

Szymon Mierzyński
Newspix / James Baylis

Początek to zdecydowana dominacja podopiecznych Arsene'a Wengera, zaś zespół beniaminka był wystraszony i miał ogromne problemy z rozbijaniem akcji rywala. Ten jednak prowadzenie objął nie po składnej akcji, a w wyniku wielkiego błędu Johna Ruddy'ego. Od jego złego wybicia piłki zaczęło się całe nieszczęście Kanarków. Alexis Sanchez natychmiast podał do Mesuta Oezila, a Niemiec z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.

Norwich potrzebowało dużo czasu, by wreszcie złapać właściwy rytm, ale gdy już to zrobiło, na tablicy wyników zrobiło się 1:1! W 43. minucie Robbie Brady podał prostopadle do Lewisa Grabbana, a ten odwrócił się z piłką mimo asysty Gabriela Paulisty i płaskim uderzeniem z 10 metrów pokonał Petra Cecha.

Defensor Kanonierów powinien interweniować lepiej, jednak w ogóle nie byłoby go na boisku, gdyby w 11. minucie nie musiał go opuścić kontuzjowany Laurent Koscielny. To nie był koniec nieszczęść Arsenalu, bo w drugiej części uraz wyeliminował z gry również Sancheza.

Tymczasem jeszcze przed przerwą Kanarki mogły objąć sensacyjne prowadzenie. Wes Hoolahan zamknął dośrodkowanie z prawego skrzydła, ale mając mnóstwo swobody na 4. metrze koszmarnie spudłował.

Druga połowa miała bardzo podobny przebieg jak pierwsza, lepiej zaczęli ją goście, a z czasem coraz solidniej radziła sobie drużyna Alexa Neila. Gole już jednak nie padły i wynik 1:1 z pewnością większą satysfakcję sprawił beniaminkowi.

Po remisie z Tottenhamem i porażce z West Bromwich Albion, Arsenal zaliczył trzecie z rzędu ligowe spotkanie bez zwycięstwa i aktualnie zajmuje 4. miejsce w tabeli z dorobkiem 27 pkt. Norwich jest 16.

Norwich City - Arsenal Londyn 1:1 (1:1)
0:1 - Mesut Oezil 30'
1:1 - Lewis Grabban 43'

Norwich City: John Ruddy - Ryan Bennett, Martin Olsson, Sebastien Bassong, Andre Wisdom, Gary O'Neil, Graham Dorrans, Jonny Howson (71' Nathan Redmond), Wes Hoolahan (85' Vadis Odjidja-Ofoe), Robbie Brady, Lewis Grabban (85' Cameron Jerome).

Arsenal Londyn: Petr Cech - Hector Bellerin, Per Mertesacker, Laurent Koscielny (11' Gabriel Paulista), Nacho Monreal, Mathieu Flamini, Aaron Ramsey (72' Alex Oxlade-Chamberlain), Mesut Oezil, Santi Cazorla, Alexis Sanchez (60' Joel Campbell), Olivier Giroud.

Żółte kartki: Gary O'Neil (Norwich City) oraz Santi Cazorla (Arsenal Londyn).

Sędzia: Jonathan Moss.

Widzów: 27 091.