Puchar Ligi: Liverpool zdemolował Świętych!

Liverpool zameldował się w półfinale Pucharu Ligi Angielskiej. Drużyna z miasta Beatlesów w efektownym stylu uporała się na wyjeździe z Southampton, wygrywając aż 6:1 (3:1). Trzy gole zdobył Divock Origi.

Sebastian Najman
PAP

Początek rywalizacji na St Mary's Stadium zupełnie nie zapowiadał, że podopieczni Juergena Kloppa z taką łatwością wywalczą przepustkę do półfinału. Już po zaledwie czterdziestu sekundach Adam Bogdan musiał wyciągać piłkę z siatki. Strzałem głową zaskoczył go Sadio Mane. Gospodarze kilka chwil później mogli prowadzić 2:0, lecz Victor Wanyama w doskonałej sytuacji uderzył prosto w golkipera Liverpoolu.

Gra The Reds w pierwszych fragmentach była nijaka i wiele wskazywało na to, że goście nie prędko zdobędą gola. Ci jednak pokazali, że potrafią wziąć się w garść i w 25. minucie rozpoczęli prawdziwą demolkę. Daniel Sturridge mimo nie najlepszego przyjęcia, pokonał Maartena Stekelenburga strzałem w dalszy róg.

Nie minęły cztery minuty, a reprezentant Anglii znów błysnął skutecznością, tym razem robiąc pożytek ze znakomitego podania Emre Cana. Zaskoczeni takim obrotem spraw Święci nie umieli się odnaleźć. Ich słabość tuż przed przerwą po raz trzeci wykorzystali gracze z Anfield. Po interwencji obrońców Ronalda Koemana futbolówka spadła pod nogi ustawionego przed polem karnym Alberto Moreno, ten huknął z całych sił, a gol został zaliczony Divockowi Origi, ponieważ to on jako ostatni dotknął piłki.

Po zmianie stron Liverpool nie miał dość. W 68. minucie Jordon Ibe prostopadłym podaniem uruchomił Divocka Origi, który będąc w pełnym biegu, trafił idealnie pod poprzeczkę! Miejscowi mimo dobrych chęci i przeprowadzonych roszad nie zdołali odrobić strat. A na dodatek przyjęli jeszcze dwa ciosy. W 71. minucie Stekelenburg nie zatrzymał Ibe'a, natomiast w samej końcówce hat-tricka ustrzelił Origi, dopełniając tym samym dzieła zniszczenia.

Southampton - Liverpool FC 1:6 (1:3)
1:0 - Sadio Mane 1'
1:1 - Daniel Sturridge 25'
1:2 - Daniel Sturridge 29'
1:3 - Divock Origi 45'
1:4 - Divock Origi 68'
1:5 - Jordon Ibe 71'
1:6 - Divock Origi 86'

Southampton: Maarten Stekelenburg - Cedric Soares (64' James Ward-Prowse), Virgil van Dijk, Steven Caulker, Ryan Bertrand - Victor Wanyama, Steven Davis (78' Oriol Romeu), Jordy Clasie (63' Shane Long), Sadio Mane, Graziano Pelle - Dusan Tadić.

Liverpool: Adam Bogdan - Connor Randall, Martin Skrtel, Dejan Lovren, Alberto Moreno (77' Brad Smith) - Emre Can, Lucas Leiva, Joe Allen (74' Jordan Hendersona), Adam Lallana, Divock Origi - Daniel Sturridge (59' Jordon Ibe).

Żółte kartki:  Connor Randall, Emre Can (Liverpool).