Puchar Ligi: Pięć goli w meczu Man City

Manchester City bardzo pewnie ograł Hull City w ćwierćfinałowym meczu Pucharu Ligi Angielskiej. Na Etihad Stadium The Citizens zwyciężyli 4:1.

Bartosz Zimkowski
PAP/EPA/Peter Powell / PAP/EPA/Peter Powell

Manuel Pellegrini wystawił bardzo silną "jedenastkę" przeciwko Hull City, które występuje na co dzień w The Championship. Tygrysy walczą o awans do Premier League i miały sposobność do sprawdzenia swoich sił z rywalem z najwyższej półki.

Od początku pojedynku The Citizens przeważali i już w 12. minucie wyszli na prowadzenie. Silny strzał Kevina De Bruyne trafił w słupek, ale piłka poleciała wprost do Wilfrieda Bony'ego, który ze stoickim spokojem umieścił ją w siatce.

Ten gol nieco osłabił ataki Man City i gospodarze nie kwapili się już z nacieraniem na bramkę Tygrysów. Mecz ożywił się dopiero na ostatnie 15 minut, kiedy padły aż cztery gole.

Najpierw dobrą akcją popisali się dwaj rezerwowi. Raheem Sterling wypatrzył na piątym metrze Kelechi Iheanacho, który tylko dołożył nogę. Później z błędu obrońcy skorzystał De Bruyne i uprzedził bramkarza Hull, by kilka minut później ładnym strzałem z rzutu wolnego ponownie zmusić go do kapitulacji.

Goście w doliczonym czasie gry uzyskali honorowe trafienie, ale porażka 1:4 pokazała im miejsce w szeregu. Do kolejnej rundy awansował Manchester City.

W ślad za wicemistrzem Anglii poszły dwa inne zespoły z Premier League. Everton zwyciężył z Middlesbrough 2:0, a Stoke City w takim samym stosunku bramkowym ograło Sheffield Wednesday.