Teodorczyk wreszcie w "jedenastce" Dynama! Polak strzelił gola w meczu ligowym

Trener Serhij Rebrow wreszcie postanowił zaufać Łukaszowi Teodorczykowi od pierwszego gwizdka, a reprezentant Polski odwdzięczył się golem w ostatniej tegorocznej kolejce ligi ukraińskiej.

Konrad Kostorz
East News

Łukasz Teodorczyk odkąd wyleczył poważną kontuzję, wziął udział w sześciu meczach Dynama. Za każdym razem na boisko wchodził jednak z ławki rezerwowych, a jego najdłuższy występ trwał 30 minut. Jedynego gola strzelił w pojedynku z Obołoń-Browar Kijów w krajowym pucharze (5:0).

Serhij Rebrow wreszcie wystawił do gry "Teo" w meczu z zamykającym tabelę Metalurgiem Zaporoże. Kijowianie nie mieli problemów z odniesieniem zwycięstwa, a napastnik w 61. minucie strzałem głową zamienił na gola dogranie Denisa Garmasza. Niewiele później został zastąpiony na murawie przez Artioma Krawca (66. minuta). Było to ogółem jego 6. trafienie w ukraińskiej ekstraklasie w 18. występie.

Po rozegraniu 16. z 26. kolejek Szachtar Donieck oraz Dynamo mają po 43 punkty i od marca 2016 roku będą toczyć zaciętą walkę o mistrzostwo kraju. Trzecia w tabeli Zoria Ługańsk do prowadzącego duetu traci aż 12 "oczek".

Dynamo w środę rozegra ostatni oficjalny mecz w tym roku i będzie to pojedynek o wielką stawkę. Jeśli bowiem pokona u siebie Maccabi Tel Awiw, wyprzedzi FC Porto lub Chelsea Londyn i awansuje do 1/8 finału Ligi Mistrzów, co byłoby wielkim sukcesem mistrza Ukrainy.

Metalurg Zaporoże - Dynamo Kijów 0:6 (0:2)
0:1 - Jarmolenko 8'
0:2 - Petrović 22'
0:3 - Garmasz 47'
0:4 - Teodorczyk 61'
0:5 - Husiew (k.) 87'
0:6 - Husiew 90+2'