Ligue 1: Niecodzienny mecz w Nicei! Popis "Ibry", kontuzja sędziego i pęknięta piłka

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /  PAP/EPA/GORAN BARKFORS
/ PAP/EPA/GORAN BARKFORS

Popisem Zlatana Ibrahimovicia był mecz otwierający 17. kolejkę Ligue 1 pomiędzy OGC Nice a Paris Saint-Germain. Mistrz Francji triumfował 3:0 i ten fakt nikogo nie dziwi. W trakcie gry doszło jednak do dwóch niecodziennych zdarzeń.

Gospodarze stawiali opór faworytowi tylko przez dwa kwadranse. Po raz pierwszy ich obrona "pękła" w 35. minucie, gdy w roli rozgrywającego wystąpił Zlatan Ibrahimović i po jego świetnej akcji formalności z bliska dopełnił Edinson Cavani.

Dwie pozostałe bramki Szwed zdobył już sam. Tuż przed przerwą pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany za faul Niklasa Hulta na nim samym (obrońca miejscowych otrzymał przy okazji czerwoną kartkę), zaś w 61. minucie wykorzystał złe ustawienie Yoana Cardinale i trafił do siatki płaskim uderzeniem w krótki róg.

Tylko przez 49 minut swoje obowiązki mógł wypełniać Antony Gautier. Sędzia główny doznał urazu i przez niemal całą drugą połowę zastępował go arbiter techniczny Hakim Ben El Hadj.

Prawdziwe kuriozum miało natomiast w 73. minucie, gdy w trakcie jednej z akcji przy linii bocznej... pękła piłka.

W takich niecodziennych okolicznościach paryżanie zwyciężyli w Nicei 3:0 i jeszcze bardziej umocnili się na 1. miejscu w tabeli. Ekipa Laurenta Blanca ma już 16 pkt. przewagi nad SM Caen, które otwiera grupę pościgową.

OGC Nice - Paris Saint-Germain 0:3 (0:2) 0:1 - Edinson Cavani 35' 0:2 - Zlatan Ibrahimović (k.) 44' 0:3 - Zlatan Ibrahimović 61'

OGC Nice: Yoan Cardinale - Paul Baysse, Mathieu Bodmer, Maxime Le Marchand, Romain Genevois (62' Olivier Boscagli), Vincent Koziello (83' Stephan Raheriharimanana), Jean Michael Seri, Nampalys Mendy, Niklas Hult, Hatem Ben Arfa, Valere Germain (77' Said Benrahma).

Paris Saint-Germain: Kevin Trapp - Serge Aurier, Thiago Silva, Marquinhos, Layvin Kurzawa, Benjamin Stambouli, Thiago Motta (76' Ezequiel Lavezzi), Blaise Matuidi (58' Adrien Rabiot), Angel di Maria, Zlatan Ibrahimović (77' Lucas), Edinson Cavani.

Żółte kartki: Blaise Matuidi, Serge Aurier (Paris Saint-Germain).

Czerwona kartka: Niklas Hult /43' za faul/ (OGC Nice).

Sędzia: Antony Gautier (od 49. minuty Hakim Ben El Hadj).