Eredivisie: Szcześliwa wygrana PSV, niespodzianka w Nijmegen

Szczęśliwe zwycięstwo w wyjazdowym spotkaniu z Willem II Tilburg odniósł zespół PSV Eindhoven. Niespodziewanie porażki doznał NEC Nijmegen, który na własnym boisku musiał uznać wyższość outsidera rozgrywek - Excelsioru Rotterdam.

Daniel Rosół

Niewiele brakowało a spotkanie w Tilburgu zakończyłoby się bezbramkowym remisem, który bez wątpienia zadowoliłby walczących o utrzymanie w Eredivisie gospodarzy. Mistrzowi Holandii komplet punktów zapewnił Timmy Simons, który w 84. minucie skutecznie wykonał rzut karny.

Kopmlet punktów do swojego dorobku dopisała także Roda JC Kerkrade, która pokonała na własnym boisku Twente Enschede 3:1. Niestety w zwycięstwie swojego udziału nie miał Przemysław Tytoń, który poczynania kolegów oglądał z ławki rezerwowych.

Trafienie Geerta van Oudena z 71. minuty dało niespodziewane zwycięstwo Excelsiorow Rotterdam na boisku NEC Nijmegen. Wygrana jest niezwykle cenna dla drużyny Tona Lokoffa gdyż pozwoliła jej opuścić ostatnie miejsce w tabeli. Po 25 spotkaniach Excelsior z dorobkiem 22 punktów zajmuje 15. lokatę.

Remisem 2:2 zakończyło się ostatnie spotkanie pomiędzy Heraclesem Almelo a SC Heerenveen. Fryzowie dwukrotnie obejmowali prowadzenie, ale gospodarze za sprawą Gonzalo Garcii-Garcii i Robberta Schildera doprowadzali do wyrównania i nawet gra w osłabieniu przez ostatnie osiem minut po czerwonej kartce dla Rahima Ouedraogo nie przeszkodziła podopiecznym Gerta Heerkensa w wywalczeniu punktu.