Jupiler League: Niedziela remisów

Wszystkie trzy niedzielne spotkania 20. kolejki Jupiler League zakończyły się podziałami punktów. Zawiedzeni mogą być kibice, którzy zdecydowali się obejrzeć spotkanie Cercle Brugge ze Standardem Liege. W najciekawszym pojedynku 20. kolejki nie padła bowiem żadna bramka.

Daniel Rosół

FC Brugge, lider rozgrywek, niespodziewanie zaledwie zremisowała w wyjazdowym spotkaniu z Sint Truiden VV. Plany drużyny Jacky;ego Mathijssena pokrzyżowała czerwona kartka, jaką ukarany został w 60. minucie Joos Valgaeren. Pomimo gry w osłabieniu niebiesko-czarni zdołali, za sprawą Jonathana Blondela, objąć prowadzenie. Jednak jedenaście inut przed końcem Mario Cantaluppi zapewnił Kanarkom jeden punkt.

Za niespodziankę należy uznać również remis Germinalu Beesrchot z KSC Lokeren. Gracze z Antwerpii, którzy walczą o miejsce na podium na finiszu rozgrywek, do przerwy przegrywali 0:1 z przeciętnymi Trocolores. po zmianie stron do wyrównania doprowadził Didier Dheedene, ale na więcej De Ratten nie było już stać.

Rozczarowaniem jest bezbramkowy remis Cercle Brugge ze Standardem Liege. Oba zespoły spotkały się w środę w pierwszym ćwierćfinale Pucharu Belgii, w którym zielono-czarni pokonali Les Rouches aż 4:1. Tym razem jednak dyscyplina w defensywie spowodowała, że ani Bram Verbist, ani Rorys Aragon Espinoza, nie musieli sięgać do siatki po piłkę. Warto dodać, że po Standard po dwudziestu kolejkach wciąż nie znalazł w lidze pogromcy!