LM: Manchester United za burtą! VfL Wolfsburg i PSV Eindhoven w 1/8 finału!

Manchester United nie zagra w fazie pucharowej Ligi Mistrzów! Czerwone Diabły znakomicie zaczęły mecz w Wolfsburgu, ale ostatecznie poległy 2:3! Oprócz Wilków awans z grupy B wywalczyło też PSV Eindhoven.

Szymon Mierzyński
PAP

Ekipa Louisa van Gaala nie mogła sobie wymarzyć lepszego początku na Volkswagen-Arenie, bo już w 10. minucie Anthony Martial wykorzystał sytuację sam na sam z Diego Benaglio i wydawało się, że Anglicy mogą dopiąć swego.

Riposty VfL były jednak niesamowite! Po kilku chwilach Naldo perfekcyjnym strzałem zamienił na gola dośrodkowanie Ricardo Rodrigueza z rzutu wolnego, natomiast w 29. minucie gospodarze ośmieszyli obronę rywala i po kilku szybkich podaniach Vieirinha uderzał do pustej bramki.

Sytuacja Czerwonych Diabłów była katastrofalna, ale przez krótki fragment drugiej połowy miały one w garści awans. Powód? Po bramce Siergieja Ignaszewicza CSKA prowadziło w Eindhoven. Trwało to jednak zaledwie dwie minuty. Wyrównał Luuk de Jong, a niedługo później zwycięstwo dał PSV Davy Propper.

Taki rozwój wypadków oznaczał, że Manchester United musi wygrać w Wolfsburgu. Na to jednak angielskiej drużyny zwyczajnie nie było stać. W 82. minucie w bardzo szczęśliwych okolicznościach - po kuriozalnej samobójczej główce Josuhy Guilavoguiego - udało jej się wprawdzie wyrównać, ale zanim jeszcze przystąpiła do decydującego szturmu, VfL zadał jej trzeci cios! Dublet skompletował Naldo, który trafił do siatki po rzucie rożnym.

Podopieczni Dietera Heckinga byli we wtorek lepsi i zasłużenie triumfowali 3:2, a Czerwone Diabły muszą się pogodzić z występami w Lidze Europy.

Straty dla ekipy Louisa van Gaala są jednak większe, bo kontuzji doznali jeszcze kluczowi obrońcy: Matteo Darmian i Chris Smalling. Ten pierwszy opuścił boisko przed przerwą, a drugi musiał na nim pozostać do końca, bo wcześniej menedżer gości wykorzystał limit zmian.

VfL Wolfsburg - Manchester United 3:2 (2:1)
1:0 - Anthony Martial 10'
1:1 - Naldo 14'
2:1 - Vieirinha 29'
2:2 - Josuha Guilavogui (sam.) 82'
3:2 - Naldo 84'

VfL Wolfsburg: Diego Benaglio - Christian Traesch, Naldo, Dante, Ricardo Rodriguez (16' Marcel Schaefer), Josuha Guilavogui, Maximilian Arnold, Vieirinha (78' Timm Klose), Max Kruse, Julian Draxler (86' Daniel Caligiuri), Andre Schuerrle.

Manchester United: David de Gea - Matteo Darmian (43' Cameron Borthwick-Jackson), Chris Smalling, Daley Blind, Guillermo Varela, Marouane Fellaini, Bastian Schweinsteiger (69' Michael Carrick), Jesse Lingard, Juan Mata (69' Nick Powell), Memphis Depay, Anthony Martial.

Żółte kartki: Andre Schuerrle, Naldo (VfL Wolfsburg) oraz Matteo Darmian, Guillermo Varela (Manchester United).

4 CSKA Moskwa 6 1 1 4 5:9 4

Czy ktoś z dwójki VfL Wolfsburg - PSV Eindhoven przebrnie przez 1/8 finału Ligi Mistrzów?