Klubowe MŚ w piłce nożnej: River Plate w finale

Piłkarze River Plate Buenos Aires pokonali w Osace mistrza Japonii Sanfrecce Hiroszima 1:0 i awansowali do finału klubowych mistrzostw świata. W meczu o piąte miejsce meksykański Club America wygrał 2:1 TP Mazembe z Demokratycznej Republiki Konga.

Polska Agencja Prasowa
EITAN ABRAMOVICH / AFP / EITAN ABRAMOVICH / AFP

Triumfator Copa Libertadores przez cały mecz miał zdecydowaną przewagę. Nie potrafił jednak przełożyć jej na bramki. Jedynego gola w tym spotkaniu strzelił w 72. minucie Lucas Alario, który wykorzystał błąd bramkarza rywali.

Drugi finalista zostanie wyłoniony w czwartek w meczu Barcelona - Evergrande Kanton. Natomiast wynik spotkania o piąte miejsce został ustalony już w pierwszej połowie. Bramki dla triumfatora Ligi Mistrzów w strefie CONCACAF zdobyli Dario Benedetto (19) i Martin Zuniga (28). Honorowe trafienie dla najlepszej afrykańskiej drużyny zaliczył Rainford Kalaba (43).

Klubowe mistrzostwa są rozgrywane w Japonii po raz siódmy. Poprzednie dwie edycje odbyły się w Maroku.