Klubowe MŚ: Popis Luisa Suareza i FC Barcelona w finale!

Mimo absencji Neymara i Lionela Messiego, FC Barcelona z łatwością wygrała półfinał Klubowych Mistrzostw Świata z Guangzhou Evergrande. Katalończycy triumfowali 3:0, a hat-trick skompletował Luis Suarez.

Szymon Mierzyński
PAP/EPA / EPA/KIYOSHI OTA

Ekipa Luisa Enrique rozkręcała się bardzo powoli i początek spotkania był senny. Chińczycy - prowadzeni przez Luiza Felipe Scolariego - skupili się wyłącznie na defensywie i dość długo skutecznie przeszkadzali faworytowi.

Barca dopięła swego w 39. minucie i właśnie wtedy swój festiwal zaczął Luis Suarez. Urugwajczyk skutecznie dobił strzał z dystansu Ivana Rakiticia, a gdy tuż po przerwie podwyższył wynik po podaniu Andresa Iniesty, było już jasne, że Blaugranie nie może się stać nic złego. Były piłkarz Liverpoolu skompletował ostatecznie hat-trick, bo w 67. minucie wykorzystał jeszcze rzut karny podyktowany za faul na Munirze El Haddadim.

W składzie Barcelony zabrakło Neymara i Lionela Messiego. Brazylijczyk jeszcze odpoczywał po urazie mięśniowym i zagra w finale. Argentyńczyka natomiast wyeliminowała z gry kolka nerkowa. Ich obecność nie była jednak konieczna do pokonania Guangzhou Evergrande, które nie było w stanie podjąć z Dumą Katalonii wyrównanej rywalizacji.

W ostatecznej rozgrywce Barca zmierzy się z River Plate, zaś Chińczycy zagrają o 3. miejsce z Sanfrecce Hiroszima. Oba spotkania odbędą się w niedzielę.

FC Barcelona - Guangzhou Evergrande 3:0 (1:0)
1:0 - Luis Suarez 39'
2:0 - Luis Suarez 50'
3:0 - Luis Suarez (k.) 67'

FC Barcelona: Claudio Bravo - Dani Alves, Gerard Pique, Javier Mascherano, Jordi Alba (76' Adriano Correia), Ivan Rakitić, Sergio Busquets, Andres Iniesta (81' Sergi Samper), Sergi Roberto (72' Sandro Ramirez), Luis Suarez, Munir El Haddadi.

Guangzhou Evergrande: Shuai Li - Zheng Zou (35' Xuepeng Li), Young-Gwon Kim, Xiaoting Feng, Linpeng Zhang, Zhi Zheng, Paulinho, Bowen Huang, Ricardo Goulart, Long Zheng (56' Hanchao Yu), Elkeson (67' Lin Gao).

Żółta kartka: Xiaoting Feng (Guangzhou Evergrande).

Sędzia: Joel Aguilar (Salwador).