Jupiler League: Nudna sobota

Sobotnie spotkania 23. kolejki Jupiler League nie przyniosły wielu emocji. Niespodziewanie wszystkie trzy drużyny z czołówki tabeli, które tego dnia rozgrywały swoje spotkania, bezbramkowo zremisowały. Cenne zwycięstwa odniosły natomiast walczące o utrzymanie ekipy FCV Dender i KV Mechelen.

Daniel Rosół

FCV Dender, bez Marcina Żewłakowa, pokonał na własnym boisku KVC Westerlo 2:0. Beniaminek objął prowadzenie już w 16. minucie po samobójczym trafieniu Barta van den Eede. Końcowy rezultat ustalił w przedostatniej minucie Norman Sylla.

Cenne zwycięstwo odniósł również zespół KV Mechelen, który w Mouscron pokonał 1:0 tamtejszy Excelsior dzięki bramce Antuna Dunkovicia z 13. minuty. Dzięki sobotnim wygranym obie obaj beniaminkowie Jupiler League oddalili się od strefy spadkowej , nad którą mają teraz siedem punktów przewagi.

Zawiodły drużyny z czołowych miejsc ? Standard Liege, Cercle Brugge i Germinal Beerschot zanotowały bezbramkowe remisy, czego z pewnością żałują. Najwścieklejsi są zapewne piłkarze Standardu, którzy w niedzielę mogą, po zaledwie tygodniu, stracić fotel lidera na rzecz FC Brugge. Nie najlepsze nastroje panują także w Antwerpii, gdyż niedzielna wygrana Anderlechtu w wyjazdowym meczu z Zulte Wargem oznaczać będzie, że Fiołki wyrzedzą w tabeli Germinal Beerschot.

Również remisem, ale 1:1, zakończyło się starcie dwóch najsłabszych zespołów rozgrywek - FC Brussels i RAEC Mons.