Premier League: Hit dla Arsenalu! Man City nie dał rady Kanonierom

W ostatnim meczu 17. kolejki Premier League Arsenal pokonał Manchester City 2:1. Pojedynek na Emirates Stadium stał na wysokim poziomie, a losy spotkania ważyły się do ostatnich sekund.

Bartosz Zimkowski
PAP/EPA / PAP/EPA/ADAM DAVY

Po pierwszej połowie Arsenal prowadził z Manchesterem City 2:0, gdy pierwsze dwa celne uderzenia zakończyły się bramkami. Najpierw ładnym technicznym strzałem popisał się Theo Walcott, a tuż przed przerwą Olivier Giroud podwyższył prowadzenie. W końcówce meczu Yaya Toure wlał nadzieje w serca fanów The Citizens.

Pierwszy kwadrans spotkania na Emirates Stadium był wyrównany. Ani Arsenal, ani Man City nie potrafił poważniej zagrozić bramce strzeżonej przez Joe Harta oraz Petra Cecha.

W 22. minucie aktywny Kevin De Bruyne zdecydował się na strzał w kierunku bliższego słupka, jednak na posterunku był czeski golkiper. 10 minut później Belg znów stanął przed szansą, ale tę powinien był już wykorzystać. De Bruyne wpadł w pole karne, ale zamiast podać do lepiej ustawionego Davida Silvy, uderzył obok dalszego słupka.

Sytuacja zemściła się zaledwie 60 sekund później. Hart nie miał szans na obronę technicznego uderzenia Theo Walcotta. Tuz przed przerwą gospodarze zadali drugi cios. Podanie Mesuta Oezila na gola zamienił Giroud. Jego strzał przeleciał między nogami Harta. Warto dodać, ze dla Niemca była to już 15. asysta w sezonie.

Na drugą połowę wyszedł już nie Fabian Delph, a Raheem Sterling. Po niecałej godzinie z boiska został ściągnięty także Sergio Aguero. Tymczasem to Joel Campbell zaprzepaścił dwie okazje. Przynajmniej jedną z nich powinien był wykorzystać.

Osiem minut przed końcem bardzo ładnym strzałem popisał się Yaya Toure , który uderzył idealnie w "okienko" bramki Arsenalu. Petr Cech nie miał nic do powiedzenia, ale to było wszystko na co było stać Man City tego dnia.

Arsenal wygrał 2:1 i ma dwa punkty mniej od Leicester City, a sześć więcej od The Citizens.

Arsenal - Manchester City 2:1 (2:0)
1:0 - Theo Walcott 33'
2:0 - Olivier Giroud  45+1'
2:1 - Yaya Toure 82'

Arsenal: Petr Cech - Hector Bellerin, Per Mertesacker, Laurent Koscielny, Nacho Monreal Aaron Ramsey, Mathieu Flamini, Theo Walcott (88' Calum Chambers), Mesut Oezil (76' Alex Oxlade-Chamberlain), Joel Campbell (70' Kieran Gibbs), Olivier Giroud.

Man City: Joe Hart - Bacary Sagna, Nicolas Otamendi, Eliaquim Mangala, Aleksandar Kolarov, Fernandinho, Yaya Toure, Fabian Delph (46' Raheem Sterling), Kevin De Bruyne, David Silva (73' Jesus Navas), Sergio Aguero (62' Wilfried Bony).

żółte kartki: David Silva, Nicolas Otamendi (Man City).

Sędzia: Andre Marriner.

Zobacz skrót finału KMŚ: Barcelona - River Plate Zobacz skrót finału KMŚ: Barcelona - River Plate