Premiership: Bez niespodzianek we wtorkowych meczach

We wtorek rozegrano cztery mecze 23. kolejki Premiership. Na pierwszy plan wysunęło się zwycięstwo Manchesteru United z West Bromwich Albion. Czerwone Diabły rozbiły rywali aż 5:0. Tymczasem trwa passa Aston Villi. Tym razem The Villans zwyciężyli na stadionie Fratton Park, a kapitalny debiut zaliczył Emile Heskey.

W tym artykule dowiesz się o:

Ku uciesze Alexa Fergusona do składu Manchesteru United wrócił Rio Ferdinand. Obrońca Czerwonych Diabłów przez ostatnie tygodnie leczył kontuzję.

Man Utd nie zostawił suchej nitki na piłkarzach WBA. Wygrał 5:0, a dwie bramki zdobył Cristiano Ronaldo. Portugalczyk wykorzystał podania Ryana Giggsa oraz Dimitara Berbatova. Ten pierwszy zaliczył w sumie dwie asysty, natomiast Bułgar otworzył wynik spotkania. Gospodarze od 40. minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Paula Robinsona. MU wygrało zatem 5:0, ale mogło dużo wyżej.

Na trzecią pozycję awansowała Aston Villa. The Villans grali na dość trudnym terenie - Fratton Park - z Portsmouth. Jednak Tony Adams kompletnie nie radzi sobie jako menedżer The Pompey i przegrywa mecz za meczem. Tak samo było i tym razem. Aston Villa wygrała 1:0, a bramkę zdobył debiutant Emile Heskey. Transfer ten być może okaże się strzałem w dziesiątkę. The Villans mają teraz dwa punkty więcej od Chelsea, która swój mecz rozegra w środę.

Na White Hart Lane potwierdziła się niemoc Stoke City. The Potters nie wygrali jeszcze na obcym obiekcie żadnego meczu i Tottenham skrzętnie to wykorzystał. Już po pierwszej połowie prowadził 3:0 po golach Aarona Lennona, Jermaine'a Defoe oraz Michaela Dawsona. W drugiej połowie Koguty nie grały już tak ambitnie. Może był to efekt trzech zmian, jakich dokonał Tony Pulis, menedżer Stoke. W 57. minucie goście mieli nadzieję, że coś na White Hart Lane zwojują. Bramkę zdobył bowiem James Beattie. To był jednak szczyt możliwości The Potters.

Również w wyjazdowym meczu nie popisali się gracze Fulham Londyn, którzy obok Stoke City nie mają na koncie zwycięstwa na obcym obiekcie. The Cottagers przegrali na Stadium of Light z Sunderlandem 0:1. Jedyną bramkę zdobył Kenwyne Jones, który dopiero co podpisał nowy kontrakt z Czarnymi Kotami.

W środę odbędzie się kolejne sześć spotkań.