The Championship: Bramka Marka Saganowskiego

Dobrą formą na angielskich boiskach błyszczy Marek Saganowski. Polak wpisał się na listę strzelców w meczu 29. kolejki The Championship. Jego Southampton zremisowało na Carrow Road z Norwich City 2:2. W najciekawszym spotkaniu Reading pokonało Wolverhampton Wanderers 1:0.

Bartosz Zimkowski

W poprzedniej kolejce Marek Saganowski także strzelił bramkę, lecz tym razem zasiadł tylko na ławce rezerwowych. Na boisku pojawił się jednak od razu po przerwie. Wówczas Święci przegrywali z Norwich City 0:2. Wejście Polaka ożywiło poczynania Southampton i w 57. minucie drużyna ta strzeliła kontaktowego gola. 12 minut przed końcem Saganowski głową pokonał bramkarza gospodarzy i mecz zakończył się remisem 2:2.

Od pierwszej minuty w barwach Watford zagrał Grzegorz Rasiak. Szerszenie dość niespodziewanie wygrały z Burnley 3:0. Polak jednak gola nie strzelił, a boisko opuścił po godzinie gry. Wówczas Watford prowadził jeszcze 1:0, ale skuteczna końcówka Tamasa Priskina zapewniła gospodarzom trzy punkty. Węgier dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

W najciekawszym meczu Reading pokonało Wolverhampton Wanderers 1:0. Jedyna bramka padła już w drugiej minucie, kiedy to Neil Collins samobójczym strzałem pokonał własnego bramkarza. Jak się później okazało, był to jedyny gol w tym spotkaniu. Reading ma już tylko dwa punkty straty do Wolves.

We wtorek zwycięstwo odniósł trzeci zespół - Birmingham City. Blues poradzili sobie na St Andrews z Derby County. W barwach Baranów nie ujrzeliśmy Przemysława Kaźmierczaka. Polskiego pomocnika zabrakło nawet wśród rezerwowych.