Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Przygotowania I-ligowców: Zagraniczny obóz luksusem, mało prób z Ekstraklasą

W tym tygodniu pierwsze drużyny rozpoczną przygotowania do rundy wiosennej na zapleczu Ekstraklasy. Większość zostaje w kraju, żadna nie planuje pobić rekordu sparingów GKS Tychy.
Sebastian Szczytkowski
Sebastian Szczytkowski

Drużyny zainaugurują wspólne treningi przed albo zaraz po weekendzie. 7 stycznia w klubie mają pojawić się piłkarze Zawiszy Bydgoszcz, Chojniczanki Chojnice oraz MKS Kluczbork.

Liderem w wyścigu po awans jest Wisła Płock, która ma punkt przewagi nad Arką Gdynia i cztery nad Zagłębiem Sosnowiec. Nafciarze będą przygotowywać się wspólnie od 11 stycznia. Właśnie tego dnia najwięcej drużyn wróci do treningów. Następnie Wisła wyjedzie na dwa zgrupowania. W styczniu płocczanie będą na obozie kondycyjnym w Cetniewie, a w lutym w Turcji. Spośród I-ligowców również Miedź Legnica wyleci nad Bosfor mimo napiętej sytuacji politycznej w tym regionie.

Rok temu drużyna Marcina Kaczmarka była liderem pod względem liczby sparingów z drużynami z Ekstraklasy oraz I ligi. Gdyby za ich wyniki przyznawać punkty w systemie ligowym, miałaby na koncie 13 oczek w 5 spotkaniach. Tej zimy Wisła ponownie nie robi tajemnic i umówiła się na grę kontrolną z czterema I-ligowymi konkurentami.

Generalnie kluby nie będą mieć dużo okazji do przetarcia z silnymi przeciwnikami. Dwa sparingi z reprezentantami Ekstraklasy anonsowały Rozwój Katowice i Wigry Suwałki. To jedyne takie drużyny. Ekipa ze wschodu Polski ma interesujący plan przygotowań: uda się na obozy do Bydgoszczy i Agia Napa na Cyprze.

Wylot na zagraniczne zgrupowanie nie jest codziennością, a luksusem na zapleczu Ekstraklasy. Okazję, by wygrzać się w ciepłym kraju, będą mieć piłkarze Zawiszy i Drutex-Bytovii, a także wspomniani już Wigier, Miedzi oraz Wisły. Trenerzy unikają już obozów w wysokich górach, które w latach 90. obrastały legendami. Wyjątki stanowią Rozwój Katowice oraz Sandecja Nowy Sącz - spędzi całą zimę u siebie, więc będzie mieć blisko na górskie przebieżki.

Kluby z Pomorza rozpoczną przygotowania od udziału w turnieju halowym Amber Cup. Swoje drużyny wystawią trenerzy związany z Trójmiastem: Mariusz Pawlak z Chojniczanki, a także Tomasz Kafarski z Drutex-Bytovii. Sił na hali spróbuje również rewelacyjny beniaminek Zagłębie Sosnowiec. Trójkolorowi wystąpią w Memoriale Włodzimierza Mazura.

Rok temu GKS Tychy ustanowił rekord sparingów i nie zapowiada jego pobicia. Tomasz Hajto postanowił sprawdzić swoją drużynę 18 razy. To więcej niż było w ogóle meczów w rundzie wiosennej. Na niewiele się to zdało. GKS spadł z ligi, a król strzelców okresu przygotowań Jakub Bąk zdobył w meczach o stawkę tylko trzy gole, w tym dwa z rzutu karnego.

Przygotowania w I lidze są zdecydowanie dłuższe niż w Ekstraklasie. Elita zacznie grać ponownie na początku lutego, a drużyny z zaplecza miesiąc później. Infrastruktura nie jest jeszcze tak dobra, by zlekceważyć atak zimy.

Wyjazd na zagraniczne zgrupowanie powinien być standardem w I lidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×